Με Αρκαδική παρουσία και το Βαλκανικό πρωτάθλημα στίβου Α-Γ

0
321

Σύμφωνα με επίσημη ενημέρωση του ΣΕΓΑΣ, συγκροτήθηκε η Εθνική ομάδα Ανδρών και Γυναικών που θα πάρει μέρος στο 75ο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών το οποίο θα διεξαχθεί στις 18 και 19 Ιουνίου στην Κραϊόβα της Ρουμανίας. Η ομάδα αποτελείται συνολικά 47 αθλήτριες (23) και αθλητές (24)  για τους οποίους είναι  μια πολύ καλή ευκαιρία να τεστάρουν την αγωνιστική τους κατάσταση ενόψει των υποχρεώσεων της επόμενης περιόδου.

Σ’ αυτή τη διοργάνωση υπάρχει και Αρκαδική εκπροσώπηση, καθώς έχει επιλεχθεί να συμμετάσχει με την Εθνική μας ομάδα και ο Αρκάς αθλητής Ολυμπιακού, Ιάσονας Θανόπουλος, στο αγώνισμα της Δισκοβολίας.

Αναλυτικά η σύνθεση της Εθνικής ομάδας για το Βαλκανικό πρωτάθλημα έχει ως εξής:

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:
100-200μ: Ραφαηλία Σπανουδάκη – Χατζηρήγα (ΓΣ Ηλιούπολης)
400μ: Ανδριάννα Φέρρα (ΟΣΦΠ)
800μ: Κατερίνα Κουτλή (ΓΣ Ηλιούπολης)
5.000μ: Αναστασία Μαρινάκου (ΠΑΟ)
110μ εμπόδια: Αναΐς Καραγιάννη (ΑΕΚ) – Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΑΟ Κάλλιστος)
400μ εμπόδια: Δήμητρα Γναφάκη (ΠΑΟ)
3.000μ ΦΕ: Ισαβέλλα Κοτσαχείλη (Πανιώνιος)
Ύψος: Ελευθερία Χριστογεώργου (ΓΣ Κηφισιάς) – Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς)
Επί κοντώ: Νικολ Κυριακοπούλου ΑΓΕΣ Κάμειρος) – Ελένη Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων)
Μήκος: Βασιλική Χαϊτίδου (ΠΑΟΚ)
Τριπλούν: Σπυριδούλα Καρύδη (ΑΟ Κάλλιστος)
Σφαιροβολία: Μαρία Μαγκούλια (ΑΕ Καζώνης Καλύμνου)
Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης)
Σφυροβολία: Σταματία Σκαρβέλη (ΓΣ Τρικάλων) – Σταυρούλα Κοσμίδου (ΓΣ Ελ Βενιζέλος)
4χ400μ: Φέρρα Γναφάκη – Μαρία Αργυρού (ΓΣ Ελ Βενιζέλος) – Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα Πάτρας) – Αννα Κιάφα (ΓΣ Κηφισιάς)
7θλο: Σοφία Υφαντίδου (ΟΚΑ Βικέλας) – Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά)

ΆΝΔΡΕΣ
100μ: Γιάννης Νυφαντόπουλος (ΓΣ Ελ Βενιζέλος) – Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων)
200μ: Παναγιώτης Τριβυζάς (ΠΑΟ) – Νίκος Εμπέογλου (ΣΑΚΑ)
400μ: Γιάννης Ντέτσικας (ΑΟ Ρόδου Ε.Μ. Σταματίου)
800μ: Χρήστος Κοτίτσας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – Χαράλαμπος Λαγός (ΓΣ Τρικάλων)
5.000μ: Μάριος Αναγνώστου (Αναγέννηση Λαμίας)
110μ εμπόδια: Μιχάλης Κιάφας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
400μ εμπόδια: Δημήτρης Λεβαντίνος (ΓΣ Κερατσινίου)
3.000μ ΦΕ: Γιώργος Σταμούλης (ΑΟ Παλ Φαλήρου)
Ύψος: Αντώνης Μέρλος (ΠΑΟΚ)
Επί κοντώ Γιάννης Ρίζος (ΑΣ Αρης) – Πέτρος Χατζίου (ΟΣΦΠ)
Μήκος Αντώνης Στυλιανίδης (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (ΑΟ Κάλλιστος)
Τριπλούν: Ανδρέας Πανταζής (ΑΟ Μεγάρων) – Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ)
Σφαιροβολία: Αναστάσιος Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) – Οδυσσέας Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος)
Δισκοβολία: Ιάσων Θανόπουλος (ΟΣΦΠ)
Ακοντισμός: Δημήτρης Τσίτσος (ΓΣ Ελ Βενιζέλος)
Σφυροβολία: Ιβαν Μενγλεμπέι (ΟΣΦΠ)
4χ100μ: Νυφαντόπουλος – Ζήκος – Τριβυζάς – Εμπέογλου – Μυριανθόπουλος
10θλο: Άρης Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here