Με νίκη ολοκλήρωσε τη χρονιά η Κ19 του Αστέρα 1-0 τη Λαμία.

0
268

Η ομάδα Κ19 του Αστέρα Τρίπολης ολοκλήρωσε με ακόμη μία νίκη τη φετινή αγωνιστική περίοδο. Το τελικό 1-0 επί της Λαμίας, σε αγώνα που διεξήχθη στο κεντρικό γήπεδο του Αστέρα, στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” επιβεβαίωσε την εξαιρετική φετινή πορεία της ομάδας, η οποία μάλιστα ισοβάθμησε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με τον Παναθηναϊκό.

Αυτή ήταν η επιβράβευση για την καταπληκτική διαδρομή στο φετινό πρωτάθλημα και ειδικά στον δεύτερο γύρο, όταν ο Αστέρας με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να τερματίσει τελικά στις υψηλές θέσεις, παίζοντας και όμορφο ποδόσφαιρο. Στην αναμέτρηση που ήταν η τελευταία για την φετινή σεζόν, η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 1-0 της Λαμίας, παίζοντας για ακόμη μία αγωνιστική με αρκετά νεαρά παιδιά. Το γκολ της νίκης σημείωσε στο 57ο λεπτό ο Τερεζίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

ΓΗΠΕΔΟ: «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» | 18/05/2019.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Καραχάλιος, Διαμαντόπουλος, Κάρδαρης, Παπαδόπουλος, Ζορμπάς, Τανουσάι, Alibaba, Καλογεράκης (50′ Ασκοτίρης), Αντεμάι (50′ Φωτόπουλος), Κανελλόπουλος, Τερεζίου (83′ Μιχόπουλος).