Νίκη – ανατροπή 3-2 ο Απόλλωνας Καλαμάτας και πρόκριση στους τελικούς ανόδου για τη Volley League

0
176

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη με ανατροπή me 3-2 et πέτυχε η γυναικεία ομάδας του Απόλλωνα Καλαμάτας απέναντι στην Ακαδημία Πεύκων στη σειρά ημιτελικών για τα Play-off της Pre League. Η Μεσσηνιακή ομάδα αν και ξεκίνησε πολύ άσχημα το ματς και βρέθηκε με 0-2 σετ πίσω στο σκορ, τελικά από το τρίτο σετ και ύστερα παρουσιάστηκε μεταμορφωμένη προς το καλύτερο, κυριάρχησε στο παρκέ και έφτασε στην ανατροπή και τη νίκη με 3-2.

Με τη συγκεκριμένη νίκη η ομάδα της Καλαμάτας έκανε το 2-1 στις νίκες και πήρε την πρόκριση για τους τελικούς ανόδου στη Volley League!

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μουλά Λ., Κυριοπούλου.
ΣΕΤ: 21-25 (1o), 18-25 (2o), 25-18 (3o), 25-18 (4o), 15-5 (5o).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπάμπης Μυτσκίδης): Βενέτη, Θεοδωρακέα, Τόσι, Αποστολοπούλου, Κόλλια, Καρακύκλα / Γκιαούρη (λ), Καραμούντζου, Δημοπούλου, Γιόλα Ειρ.
ΑΣ ΑΚΑΔHMIA ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ (Γιάννης Χαριτωνίδης): Κοτέογλου, Κυριακίδου, Ματσαρόκη, Καραφουλίδου, Τόλιου, Νέβες / Μυρίδου (λ), Σακκά, Τσιτσιμπλάμη, Μπάγγου.

► Αντίπαλος του Απόλλωνα Καλαμάτας στη σειρά των τελικών για την άνοδο στην Volley League, θα είναι το Αιγάλεω με μειονέκτημα έδρας και το πρώτο ματς στην Αθήνα το απόγευμα του προσεχούς Σαββάτου.