Νίκη για τους παίδες του Αρκαδικού 74-44 την Εράνη Φιλιατρών

0
246

Η παιδική ομάδα του ΣΕΦΑ Αρκαδικού συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις το απόγευμα του Σαββάτου (22/10) στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης, απέναντι στην ομάδα της Εράνης Φιλιατρών. Για την ομάδα της Τρίπολης ήρθε τελικά η νίκη με σκορ 74-44 η οποία συνδυάστηκε από καλή εμφάνιση.

Οι «γηπεδούχοι» κατάφεραν με υψηλούς αγωνιστικά ρυθμούς να πάρουν ένα σημαντικό προβάδισμα στο α’ ημίχρονο και από εκεί και πέρα να το διατηρήσουν χωρίς πρόβλημα στην επανάληψη. Για τους «κυανόλευκους» ξεχώρισαν επιθετικά οι Κωτσόπουλος με 18(2)π., Ναστόπουλος με 17(1)π. και Μακρής με 13π. Για την «φιλοξενούμενη» ομάδα επιθετικά ξεχώρισαν οι Λύκος με 12π., Μέμα με 11π., Αρβανιταντωνάκης με 10π. και Στριμπάκος με 8π.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Τρίπολης | 22/10/2022 (15:00).
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Νάστος, Πρωτόγερος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-9 (Α’), 40-16 (Β’), 59-27 (Γ’), 74-44 (Δ’).
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Νίκος Πολυζωγόπουλος, Παναγιώτης Γεωργακόπουλος): Τσέλλος 4, Γκαργκάσουλας, Λαγογιάννης 7(1), Μακρής 13, Μητσόπουλος 2, Κατσαρός 3(1), Κωτσόπουλος 18(2), Ζαμπαθάς 5, Μαρινόπουλος, Καραχάλιος 3(1), Γκαργκάσουλας 2, Ναστόπουλος 17(1).
ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Θ. Γιαννόπουλος, Γριβοκωστόπουλος): Βαγενάς, Μέμα 11, Στριμπάκος 8, Σουρέτης, Λιακοσταύρος 2, Πλέσσιας, Αρβανιταντωνάκης 10, Λύκος 12.