Ξεκίνημα με το δεξί για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ με πρωταγωνίστρια τη Γκατζιώλη!

0
191

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στο Πρωτάθλημα Κορασίδων ΕΚΑΣΘ, η ομάδα του ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης επικρατώντας της ομάδας του Νέου Ραιδεστού με σκορ 43-69. Μια εύκολη επικράτηση που ανέδειξε ως μεγάλη πρωταγωνίστρια την πρώην αθλήτρια της Άμιλλας 2000, Ζωής Γκατζιώλη η οποία σταμάτησε στους 28 πόντους!

Στο πρώτο ημίχρονο, με όπλο την καλή άμυνα, ο Δικέφαλος πήρε από νωρίς ικανό προβάδισμα στο σκορ, κλείνοντας το ημίχρονο, προηγούμενος με 21-45. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ συνέχισε στο ίδιο τέμπο, με τον Νίκο Παπαδόπουλο να μένει ικανοποιημένος με το σύνολο των αθλητριών που αγωνίστηκαν.

ΠΑΟΚ (Νίκος Παπαδόπουλος): Καραμπέρη, Βαβίτσα 6, Μινοβγίδη 6(2), Γκατζιώλη 28, Τασουλίδου, Γιαννακάκη, Γιαντζακλίδου 10, Παντότη 5, Νιγδέλη, Κουματσιώτη 12, Κεσίδου 2, Σοφιανάκου

Νικηφόρα και η πρεμιέρα τον ΠΑΟΚ…

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο Πρωτάθλημα Κορασίδων της ΕΚΑΣΘ, η ομάδα του ΠΑΟΚ επικρατώντας του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 29-63. Τα κορίτσια του Νίκου Παπαδόπουλου, με «ατσάλινη» άμυνα που έδωσε την δυνατότητα σε γρήγορες επιθέσεις, δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στην γηπεδούχο ομάδα, με την ψαλίδα της διαφοράς να ανοίγει από τα πρώτα κιόλας λεπτά.