Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (σεζόν 2023-24)

0
464

Η κλήρωση των τοπικών πρωταθλημάτων υποδομής διεξήχθη τις προηγούμενες μέρες από την ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. Μεταξύ αυτών πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση του πρωταθλήματος Εφήβων το οποίο θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους. Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου μετά το τέλος της α’ φάσης θα προκριθούν στο final-4, εκεί όπου και θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της α’ φάσης, έχει ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Τριφυλίας – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας – ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – Πρωτέας Καλαμάτας
ΓΣ Μεσσήνης – ΣΚ Καλαμάτα

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών – ΑΣ Τριφυλίας
Πρωτέας Καλαμάτας – ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Τριφυλίας – Πρωτέας Καλαμάτας
ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας – ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΓΣ Μεσσήνης
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΣ Τριφυλίας
ΓΣ Μεσσήνης – ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
Πρωτέας Καλαμάτας – ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Τριφυλίας – ΓΣ Μεσσήνης
ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – Πρωτέας Καλαμάτας
ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών – ΣΚ Καλαμάτα

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΑΣ Τριφυλίας
ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών
ΣΚ Καλαμάτα – Πρωτέας Καλαμάτας

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Τριφυλίας – ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΣΚ Καλαμάτα
ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών – ΑΟ Καλαμάτα 1980
Πρωτέας Καλαμάτας – ΓΣ Μεσσήνης

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΑΣ Τριφυλίας
ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών – ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας
Πρωτέας Καλαμάτας – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΣΚ Καλαμάτα – ΓΣ Μεσσήνης

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Τριφυλίας – ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών
ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας – Πρωτέας Καλαμάτας
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΣΚ Καλαμάτα
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΓΣ Μεσσήνης

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Πρωτέας Καλαμάτας – ΑΣ Τριφυλίας
ΣΚ Καλαμάτα – ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Τριφυλίας – ΣΚ Καλαμάτα
ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας – ΓΣ Μεσσήνης
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών – Πρωτέας Καλαμάτας

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΣ Τριφυλίας
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας
Πρωτέας Καλαμάτας – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Τριφυλίας – ΑΟ Καλαμάτα 1980
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας
ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών – ΓΣ Μεσσήνης
Πρωτέας Καλαμάτας – ΣΚ Καλαμάτα

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας – ΑΣ Τριφυλίας
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΑΟ Καλαμάτα 1980 – ΑΠΣ Εράνη Φιλιατρών
ΓΣ Μεσσήνης – Πρωτέας Καλαμάτας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣΚ Άρης Σκάλας – ΣΚ Πάνας Τρίπολης
ΚΟΜ Πελασγός – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΑΕΜ Πολύβιος – ΣΕΦΑ Αρκαδικός

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΑΣΚ Άρης Σκάλας
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΚΟΜ Πελασγός
ΣΚ Πάνας Τρίπολης – ΑΕΜ Πολύβιος

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣΚ Άρης Σκάλας – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΚΟΜ Πελασγός – ΑΕΜ Πολύβιος
ΣΚ Πάνας Τρίπολης – Σπαρτιατικός ΓΣ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΕΜ Πολύβιος – ΑΣΚ Άρης Σκάλας
ΚΟΜ Πελασγός – ΣΚ Πάνας Τρίπολης
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – Σπαρτιατικός ΓΣ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣΚ Άρης Σκάλας – ΚΟΜ Πελασγός
ΣΚ Πάνας Τρίπολης – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΑΕΜ Πολύβιος

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Πάνας Τρίπολης – ΑΣΚ Άρης Σκάλας
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΚΟΜ Πελασγός
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΕΜ Πολύβιος

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣΚ Άρης Σκάλας – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΚΟΜ Πελασγός – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΑΕΜ Πολύβιος – ΣΚ Πάνας Τρίπολης

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΣΚ Άρης Σκάλας
ΑΕΜ Πολύβιος – ΚΟΜ Πελασγός
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΣΚ Πάνας Τρίπολης

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣΚ Άρης Σκάλας – ΑΕΜ Πολύβιος
ΣΚ Πάνας Τρίπολης – ΚΟΜ Πελασγός
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΣΕΦΑ Αρκαδικός

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΚΟΜ Πελασγός – ΑΣΚ Άρης Σκάλας
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΣΚ Πάνας Τρίπολης
ΑΕΜ Πολύβιος – Σπαρτιατικός ΓΣ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here