Τα είχε όλα εκτός από το γκολ και τη νίκη απέναντι στην Ερμιονίδα ο Ερμής Μελιγούς

0
163

Σ’ ένα ματς για την 5η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας ο Ερμής Μελιγούς σ’ ένα πολύ κρίσιμο από βαθμολογικής άποψης ματς καλούνταν να διεκδικήσει την πρώτη φετινή νίκη του στο Δημοτικό γήπεδο Άστρους, απέναντι από την ομάδα της ΑΕ Ερμιονίδας. Μια αναμέτρηση η οποία ύστερα από μια αρκετά ενδιαφέρουσα εξέλιξη και ένα αρκετά ανταγωνιστικό Ερμή έμεινε ισόπαλο με σκορ 0-0.

Οι «γηπεδούχοι» είχαν μεγάλες ευκαιρίες να φτάσουν στη νίκη, με κορυφαία στιγμή το χαμένο πέναλτι του Καδά στο φινάλε του α’ ημιχρόνου, αλλά και το δοκάρι του Μπάξτον στο ξεκίνημα της επανάληψης (49’). Παράλληλα όμως η ομάδα της Μελιγούς και οι άνθρωποι της εκφράζουν εντάσεις και παράπονα για δύο φάσεις στις οποίες θα μπορούσε να είχε έρθει η νίκη.

Πρώτη περίπτωση αποτέλεσε το γκολ του Ανδριανού που σημείωσε στο 53’, αλλά ακυρώθηκε από τον κ. Ιωάννη Ρούτση του συνδέσμου Κορινθίας προκαλώντας τις αντιδράσεις των «γηπεδούχων». Δεύτερη περίπτωση αποτέλεσε αυτή των καθυστερήσεων στην οποία οι «βυσσινί» ζήτησαν πέναλτι σε φάση στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού που δεν καταλογίστηκε από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Σε κάθε περίπτωση οι άνθρωποι του Ερμή Μελιγούς δεν έμειναν ικανοποιημένοι από τον βαθμό της ισοπαλίας με την οποία η ομάδα παραμένει στην «ουρά» της βαθμολογίας με δύο βαθμούς μετά από έξι αγωνιστικές.