Την ήττα με 1-3 γνώρισε ο Πανθυρεατικός από τον Πανθουριακό

0
116

Για την 5η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική σε ότι αφορά τον 5ο όμιλο ο Πανθυρεατικός το απόγευμα της Τετάρτης (25/05) φιλοξένησε τον Πανθουριακό από τον οποίο και τελικά ηττήθηκε με σκορ 1-3. Η ήττα αυτή «σβήνει» πλέον κάθε ελπίδα της ομάδας του Άστρους για την άνοδο στην Γ’ Εθνική, αφού σε διαφορετική περίπτωση θα είχε «ζωντανές» ελπίδες.

Ο Πανθουριακός μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 20’ μετά από κόρνερ, ο Γιαννακόπουλος σκόραρε για το 0-1. Η συνέχεια ήταν ανάλογη και ο Πανθουριακός διπλασίασε τα τέρματά του στο 40’ μετά από «εύστοχο» τετ α τετ του Σαραντόπουλος απέναντι στον Τετόρο για το 0-2.

Στην επανάληψη ο Πανθυρεατικός μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να μειώσει στα πρώτα λεπτά με τον Τακλή για το 1-2. Για την Μεσσηνιακή ομάδα στις «καθυστερήσεις» ο Οδεμισιώτης διαμόρφωσε το 1-3. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη είχαν και δοκάρι.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό γήπεδο Άστρους | 25/05/2022 (17:00).
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωάννης Στεριώτης (Αθηνών).
ΒΟΗΘΟΙ: Διονύσιος Καμπιώτης (Αθηνών), Σταύρος Μαρκαντωνάτος (Αθηνών).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Νικόλαος Ρατσιάτος (Αργολίδας).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 49’ Τακλής | 20’ Γιαννακόπουλος, 40’ Σαραντόπουλος, 90’+3’ Οδεμισιώτης.
ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ (Άρης Σαβούρδος, Ανδρέας Κασκαμπάς): Τετόρος, Κλεώπας, Κολοστούμπης, Παπούλιας, Χαρμπαλής, Λυτρίβης, Σαβούρδος, Στρέμπας, Ράλλιος, Δημάκος, Αγγελόπουλος.
ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ (Τάκης Σακελλαρόπουλος): Κωνσταντακόπουλος, Σταματελόπουλος, Γιαννακόπουλος, Λιόλιος, Καλογερόπουλος (55’ Βασιλόπουλος), Πέππας, Ζαραφέτας (70’ Οικονομέας), Ζαχαρόπουλος, Τσουλάκος, Σαραντόπουλος, Κουρούπης (80’ Οδεμισιώτης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | 5ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγωνιστική)
ΑΠΣ Πάτραι – Πανηλειακός 0-0
Παλληξουριακός – ΑΟ Τσιλιβή 3-0 α.α.