Την ήττα στις λεπτομέρειες ο Πολύβιος 66-68 από τον Σπαρτιατικό

0
524

Το πρωτάθλημα της Α1 τοπικής κατηγορίας συνεχίστηκε τόσο χθες όσο και σήμερα για την 2η αγωνιστική. Στο κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης ο Πολύβιος φιλοξένησε τον Σπαρτιατικό ΓΣ σ’ ένα από τα ντέρμπι της αγωνιστικής. Μια αναμέτρηση που εξελίχθηκε ακριβώς έτσι όπως αναμενόταν με τις δύο ομάδες να διεκδικούν από την αρχή μέχρι το τέλος το θετικό αποτέλεσμα.

Τη νίκη τελικά κατέκτησε στην πεντάλεπτη παράταση ο Σπαρτιατικός ΓΣ με 66-68 που ξεκινάει με 2/2 νίκες στο πρωτάθλημα την ίδια ώρα που ο Πολύβιος δίνοντας δύο δύσκολα ματς με το «καλημέρα» του πρωταθλήματος ξεκινά με 0/2 νίκες, με ήττα στις λεπτομέρειες.

Αγωνιστικά οι δύο ομάδες συμπορεύονταν στο σκορ εναλλάσσοντας το μικρό προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Το παιχνίδι κρίθηκε κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες μεταξύ δύο ομάδων που τη φετινή σεζόν θα έχουν ανταγωνιστική παρουσία, συνθηκών επιτρέποντος λόγω της πανδημίας με τον Κορωνοϊό.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Μεγαλόπολης | 01/11/2020 (20:00).
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αναστόπουλος, Παναγιωτακόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-14 (Α’), 28-30 (Β’), 43-40 (Γ’), 58-58 (Δ’), 66-68 (Δ’).
Α.Ε.Μ. ΠΟΛΥΒΙΟΣ (Δημήτρης Θεοδωρόπουλος, Δημήτρης Γεωργαντάς): Αλεβίζος, Ανδριόπουλος, Τζιουβέλης 10, Τρυφωνόπουλος 11(1), Κωτσόπουλος, Θεοδωρόπουλος 12, Μαθιόπουλος 11(2), Μπουσιούτας, Σιαμπάνης 6, Γεωργανάς 9, Κουτίβας 7.
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ. (Ιωάννης Σταθάκος): Σταθάκος 6, Κουτρουβίδης, Σπανάκος 14(3), Παπαδάκος 11, Κάτσαρης 25(1), Αθανασόπουλος 2, Τσιλιμίγκρας 5, Κατσούλης 1, Καλλιάνης 2, Μπελσής 2, Γκλέκας.