Την ήττα 2-1 από τον Φωστήρα γνώρισε στην Αθήνα ο Παναρκαδικός

0
246

Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας ο Παναρκαδικός μετά την σπουδαία νίκη του με ανατροπή επί του ΑΟ Μυκόνου, ταξίδευε την Κυριακή (21/11) στην έδρα του Φωστήρα για ένα ακόμη απαιτητικό ματς απέναντι σε μια ιστορική ομάδα. Μια αναμέτρηση στην οποία οι «Αρκάδες» πήγαν για να διεκδικήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα το οποίο ωστόσο δεν ήρθε. Οι «γηπεδούχοι» αποδείχθηκαν πιο ουσιαστικοί, προηγήθηκαν με το «καλημέρα» και διπλασίασαν τα τέρματά τους στην επανάληψη με 2-0 δημιουργώντας τις προϋποθέσεις για να φτάσουν σε μια σημαντική νίκη.

Μόλις στο 2’ ο Δηλαβέρης σκόραρε για το 1-0 «αιφνιδιάζοντας» τον Παναρκαδικό που δέχεται γκολ ή κλασική ευκαιρία για ακόμη μια φορά στα πρώρα λεπτά. Οι «πράσινοι» καλούνταν στη συνέχεια να διαχειριστούν την κατάσταση χωρίς αποτέλεσμα. Στο 65’ οι «γηπεδούχοι» αυτή τη φορά με τον Τσιώλη πήραν ευρύ προβάδισμα στο 65’ με 2-0. Το μόνο που πέτυχε ο Παναρκαδικός ήταν να μειώσει στο φινάλε με το Νάνο.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό γήπεδο Ταύρου «Σ. Γιαλαμπίδης» | 21/11/2021 (15:00).
ΚΑΙΡΟΣ: Αίθριος.