Τη νίκη με 3-1 πέτυχε η Κ17 του Αστέρα επί του Πανιωνίου

0
507
ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR

Η ομάδα Κ17 του Αστέρα επικράτησε με 3-1 εντός έδρας της αντίστοιχης του Πανιωνίου και εξακολουθεί να βρίσκεται στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα υποδομής της Super League, μία αγωνιστική πριν το δύσκολο εκτός έδρας ματς επί του πρωτοπόρου Ολυμπιακού.

Ο Αστέρας ήταν καλύτερος στη διάρκεια του αγώνα και εκτός από τα τρία γκολ είχε και δύο δοκάρια. Οι «κιτρινομπλέ» προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αντωνάκη. Στο πρώτο ημίχρονο είχαν ακόμη δύο ευκαιρίες, με κεφαλιά του Ανανιάδη και σέντρα σουτ του Αντωνάκη στο 30′, η οποία κατέληξε στο δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 57ο λεπτό. Αλλά ο Αστέρας αντέδρασε και πήρε τη νίκη. Ο Αντωνάκης με σουτ στο 67′ έκανε το 2-1, ενώ το 3-1 έγινε με κεφαλιά του Θεοδωρίδη στο 87′ μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας είχε και δεύτερο δοκάρι, μετά από σέντρα του Ρουμπιέ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Ψεύτης, Ασημάκης (55′ Χριστόπουλος), Στασινόπουλος, Καλογερόπουλος, Θεοδωρίδης, Τσιράκης, Αντωνάκης (Παπαθεοδωρίδης), Καντέλης (64′ Ρουμπιές), Κωστέας (55′ Διονυσόπουλος), Ανανιάδης, Ζουγλής (Μπάτσι).