Τη νίκη οι κορασίδες του ΑΣΠΕΤ Τρίπολης 3-1 τη ΓΕ Ναυπλίου

0
155

Το Σάββατο 25/01 η ομάδα κορασίδων (Κ18) του ΑΣΠΕΤ Τρίπολης υποδέχθηκε την ΓΕ Ναυπλίου στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής. Μια αναμέτρηση στην οποία ήρθε η νίκη με 3-1 και η κατάκτηση των τριών πολύτιμων βαθμών. Το παιχνίδι αποδείχθηκε ενδιαφέρον και κράτησε αναλλοίωτο το ενδιαφέρον του φίλαθλου κοινού.

Αγωνιστικά ο ΑΣΠΕΤ Τρίπολης μπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 σετ. Αν και στο τρίτο σετ η ομάδα της Τρίπολης ξεκίνησε πολύ καλά και προηγήθηκε με 17-8, η Γ.Ε.Ν. έκανε την αντεπίθεση και με συνδυασμό την έλλειψη συγκέντρωσης και χαλάρωσης από τις «γηπεδούχες», ήρθε η μείωσε στα σετ σε 2-1. Στο τέταρτο σετ τα κορίτσια της Αρκαδικής ομάδας μπήκαν αποφασισμένα να τελειώσουν το ματς. Διατήρησαν από την αρχή ένα σαφές προβάδισμα το οποίο και επέφερε την κατάκτηση του τρίτου σετ με 25-17 και το τελικό 3-1.

Με αυτή τη νίκη ο Αρκαδικός σύλλογος έφτασε στους 6 βαθμούς έναντι των  Αλκυών  και Ίρις Άργους  που έχουν 9 με ένα παιχνίδι λιγότερο. Την Κυριακή 2/2/2020 η γυναικεία ομάδα του ΑΣΠΕΤ θα υποδεχθεί στις 19:30 τον Ν.Ο. Πύλου.

ΑΣΠΕΤ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Χρονόπουλος): Πετροπούλου, Αλεξοπούλου, Χρονοπούλου, Καραλέκα, Μανίκα, Σιάννα, Μητσοπούλου, Ζάβοτ, Σιούντρη, Πρωϊμάκη

Γ.Ε.ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Διαμαντή): Τσαγγαρέλη, Σταθογιαννοπούλου, Σκαρμούτσου, Σιατερλή, Σαββοπούλου, Ρούτουλα, Παλάσκα, Κοντοσταθάκου, Δράκουλη, Δεσύλα, Μακαρη, Λαπαθιώτη, Γκιώνη.