Το αναλυτικό πρόγραμμα του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (σεζόν 2021-22)

0
251

Το πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει το Σάββατο 4 Σεπτεμβρίου 2021 και σύμφωνα με τις δηλώσεις συμμετοχής τη σεζόν 2021-22, θα αγωνιστούν συνολικά 24 ομάδες. Το πρωτάθλημα στην Α’ φάση του θα διεξαχθεί σε τέσσερις ομίλους από την οποία οι τέσσερις πρωτοπόροι θα προκριθούν στο final-4 της διοργάνωσης.

Από την Αρκαδία αναμένεται να συμμετάσχουν ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός, ο Σύλλογος Δρομέων, ο Πολύβιος ΑΕΜ και ο Πελασγός ΚΟΜ.

Τις προηγούμενες ημέρες πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση των πρωταθλημάτων υποδομής της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, με το αναλυτικό πρόγραμμα πρωταθλήματος Εφήβων να έχει ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΠΣ Πρωτέας – ΑΟ Θουρίας
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΓΣ Μεσσήνης – ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Καλαμάτας 1980 – ΑΟ Μεσσήνης 2017
ΡΕΠΟ: ΣΚ Καλαμάτα

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΟ Θουρίας – ΣΚ Καλαμάτα
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΑΠΣ Πρωτέας
ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΓΣ Μεσσήνης
ΡΕΠΟ: ΑΟ Καλαμάτας 1980

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΑΠΣ Πρωτέας – ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΑΟ Μεσσήνης 2017
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΟ Καλαμάτας 1980
ΡΕΠΟ: ΑΟ Θουρίας

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης – ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΑΠΣ Πρωτέας
ΑΟ Καλαμάτας 1980 – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΑΟ Θουρίας
ΡΕΠΟ: ΓΣ Μεσσήνης

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Μεσσήνης 2017
ΑΠΣ Πρωτέας – ΑΟ Καλαμάτας 1980
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΓΣ Μεσσήνης
ΑΟ Θουρίας – ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης
ΡΕΠΟ: ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΟ Καλαμάτας 1980 – ΣΚ Καλαμάτα
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΠΣ Πρωτέας
ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΑΟ Θουρίας
ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΡΕΠΟ: ΣΠΟΚ Ευκλής

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Καλαμάτα – ΓΣ Μεσσήνης
ΑΠΣ Πρωτέας – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΑΟ Θουρίας – ΑΟ Καλαμάτας 1980
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΑΟ Μεσσήνης 2017
ΡΕΠΟ: ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΣΚ Καλαμάτα
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΟ Θουρίας
ΑΟ Καλαμάτας 1980 – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης
ΡΕΠΟ: ΑΠΣ Πρωτέας

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΠΣ Πρωτέας
ΑΟ Θουρίας – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΓΣ Μεσσήνης
ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης – ΑΟ Καλαμάτας 1980
ΡΕΠΟ: ΑΟ Μεσσήνης 2017

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΟ Θουρίας – ΑΠΣ Πρωτέας
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης – ΓΣ Μεσσήνης
ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΑΟ Καλαμάτας 1980
ΡΕΠΟ: ΣΚ Καλαμάτα

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Θουρίας
ΑΠΣ Πρωτέας – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΟ Μεσσήνης 2017
ΡΕΠΟ: ΑΟ Καλαμάτας 1980

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΣΚ Καλαμάτα
ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης – ΑΠΣ Πρωτέας
ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΑΟ Καλαμάτας 1980 – ΓΣ Μεσσήνης
ΡΕΠΟ: ΑΟ Θουρίας

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Καλαμάτα – ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης
ΑΠΣ Πρωτέας – ΑΟ Μεσσήνης 2017
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΑΟ Καλαμάτας 1980
ΑΟ Θουρίας – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΡΕΠΟ: ΓΣ Μεσσήνης

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Καλαμάτας 1980 – ΑΠΣ Πρωτέας
ΓΣ Μεσσήνης – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης – ΑΟ Θουρίας
ΡΕΠΟ: ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Καλαμάτας 1980
ΑΠΣ Πρωτέας – ΓΣ Μεσσήνης
ΑΟ Θουρίας – ΑΟ Μεσσήνης 2017
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης
ΡΕΠΟ: ΣΠΟΚ Ευκλής

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΓΣ Μεσσήνης – ΣΚ Καλαμάτα
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΑΠΣ Πρωτέας
ΑΟ Καλαμάτας 1980 – ΑΟ Θουρίας
ΑΟ Μεσσήνης 2017 – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΡΕΠΟ: ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Καλαμάτα – ΣΠΟΚ Ευκλής
ΑΟ Θουρίας – ΓΣ Μεσσήνης
ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας – ΑΟ Καλαμάτας 1980
ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης – ΑΟ Μεσσήνης 2017
ΡΕΠΟ: ΑΠΣ Πρωτέας

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΠΣ Πρωτέας – ΣΚ Καλαμάτα
ΣΠΟΚ Ευκλής – ΑΟ Θουρίας
ΓΣ Μεσσήνης – ΑΕΠΣ Αρίς Καλαμάτας
ΑΟ Καλαμάτας 1980 – ΓΠΣ Πάμισος Μεσσήνης
ΡΕΠΟ: ΑΟ Μεσσήνης 2017

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΑΕΜ Πολύβιος – ΚΟΜ Πελασγός
ΡΕΠΟ: ΑΣ Τριφυλίας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΑΣ Τριφυλίας
ΚΟΜ Πελασγός – ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας
ΡΕΠΟ: ΑΕΜ Πολύβιος

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Τριφυλίας – ΚΟΜ Πελασγός
ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας – ΑΕΜ Πολύβιος
ΡΕΠΟ: ΓΣ Γαργαλιάνων

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΕΜ Πολύβιος – ΑΣ Τριφυλίας
ΚΟΜ Πελασγός – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΡΕΠΟ: ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Τριφυλίας – ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΑΕΜ Πολύβιος
ΡΕΠΟ: ΚΟΜ Πελασγός

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας
ΚΟΜ Πελασγός – ΑΕΜ Πολύβιος
ΡΕΠΟ: ΑΣ Τριφυλίας

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Τριφυλίας – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας – ΚΟΜ Πελασγός
ΡΕΠΟ: ΑΕΜ Πολύβιος

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΚΟΜ Πελασγός – ΑΣ Τριφυλίας
ΑΕΜ Πολύβιος – ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας
ΡΕΠΟ: ΓΣ Γαργαλιάνων

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Τριφυλίας – ΑΕΜ Πολύβιος
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΚΟΜ Πελασγός
ΡΕΠΟ: ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίας – ΑΣ Τριφυλίας
ΑΕΜ Πολύβιος – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΡΕΠΟ: ΚΟΜ Πελασγός

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – Σύλλογος Δρομέων
ΡΕΠΟ: ΑΣ Λακωνικός Κρόνος

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
Σύλλογος Δρομέων – ΣΚ Σπάρτη
ΡΕΠΟ: ΣΕΦΑ Αρκαδικός

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – Σύλλογος Δρομέων
ΣΚ Σπάρτη – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΡΕΠΟ: Σπαρτιατικός ΓΣ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
Σύλλογος Δρομέων – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΡΕΠΟ: ΣΚ Σπάρτη

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΣΚ Σπάρτη
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΡΕΠΟ: Σύλλογος Δρομέων

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Σπαρτιατικός ΓΣ – ΣΚ Σπάρτη
Σύλλογος Δρομέων – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΡΕΠΟ: ΑΣ Λακωνικός Κρόνος

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΣΚ Σπάρτη – Σύλλογος Δρομέων
ΡΕΠΟ: ΣΕΦΑ Αρκαδικός

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Σύλλογος Δρομέων – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – ΣΚ Σπάρτη
ΡΕΠΟ: Σπαρτιατικός ΓΣ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Λακωνικός Κρόνος – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
Σπαρτιατικός ΓΣ – Σύλλογος Δρομέων
ΡΕΠΟ: ΣΚ Σπάρτη

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΣΚ Σπάρτη – ΑΣ Λακωνικός Κρόνος
ΣΕΦΑ Αρκαδικός – Σπαρτιατικός ΓΣ
ΡΕΠΟ: Σύλλογος Δρομέων

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Βατικιώτης – Λάκωνας ΑΓΟΝΓ
ΑΠΟΕΛ – Αστέρας Βλαχιώτη
ΡΕΠΟ: ΑΣΚ Άρης Σκάλας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Λάκωνας ΑΓΟΝΓ – ΑΣΚ Άρης Σκάλας
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΣ Βατικιώτης
ΡΕΠΟ: ΑΠΟΕΛ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣΚ Άρης Σκάλας – Αστέρας Βλαχιώτη
ΑΣ Βατικιώτης – ΑΠΟΕΛ
ΡΕΠΟ: Λάκωνας ΑΓΟΝΓ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΠΟΕΛ – ΑΣΚ Άρης Σκάλας
Αστέρας Βλαχιώτη – Λάκωνας ΑΓΟΝΓ
ΡΕΠΟ: ΑΣ Βατικιώτης

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣΚ Άρης Σκάλας – ΑΣ Βατικιώτης
Λάκωνας ΑΓΟΝΓ – ΑΠΟΕΛ
ΡΕΠΟ: Αστέρας Βλαχιώτη

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Λάκωνας ΑΓΟΝΓ – ΑΣ Βατικιώτης
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΠΟΕΛ
ΡΕΠΟ: ΑΣΚ Άρης Σκάλας

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣΚ Άρης Σκάλας – Λάκωνας ΑΓΟΝΓ
ΑΣ Βατικιώτης – Αστέρας Βλαχιώτη
ΡΕΠΟ: ΑΠΟΕΛ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΣΚ Άρης Σκάλας
ΑΠΟΕΛ – ΑΣ Βατικιώτης
ΡΕΠΟ: Λάκωνας ΑΓΟΝΓ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣΚ Άρης Σκάλας – ΑΠΟΕΛ
Λάκωνας ΑΓΟΝΓ – Αστέρας Βλαχιώτη
ΡΕΠΟ: ΑΣ Βατικιώτης

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
ΑΣ Βατικιώτης – ΑΣΚ Άρης Σκάλας
ΑΠΟΕΛ – Λάκωνας ΑΓΟΝΓ
ΡΕΠΟ: Αστέρας Βλαχιώτη

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here