Το πρόγραμμα της β’ φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων

0
440

Μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΚ, έγινε γνωστό το πρόγραμμα των αγώνων της Β’ Φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων 2020-2021. Σε ότι αφορά τον Β’ προκριματικό όμιλο που θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο της Κορίνθου, η ομάδα εφήβων του Συλλόγου Δρομέων θα κληθούν να αντιμετωπίσουν διαδοχικά τις ομάδες του ΑΣΠ Προμηθέα, του ΑΟ Ερμιονίδας και του ΕΣ Κάδμου.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των τριών Ομίλων έχει αναλυτικά ως εξής:

 

Α΄ Όμιλος | Θεσσαλονίκη

Ημ/νιες Γήπεδο Ώρες Συναντήσεις
18/08/21 Νεάπολης 16.00
18.30
21.00
ΣΚ Ιωάννινα – ΑΕΚ Βατανιακού Σαρ.
ΑΚ Καρδίτσας – ΑΟ Λεύκιππος Ξαν.
ΑΣ Διόσκουροι Κοζ.– ΚΑΟΧ Ευρώπη 87
19/08/21 Νεάπολης 16.00
18.30
21.00
ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 – ΑΚ Καρδίτσας
ΑΟ Λεύκιππος Ξαν. – ΣΚ Ιωάννινα
ΑΕΚ Βατανιακού Σαρ-ΑΣ Διόσκουροι Κ.
20/08/21 Νεάπολης 16.00
18.30
21.00
ΣΚ Ιωάννινα – ΚΑΟΧ Ευρώπη 87
ΑΚ Καρδίτσας – ΑΣ Διόσκουροι Κοζ.
ΑΕΚ Βατανιακού Σαρ.-ΑΟ Λεύκιππος Ξ.
21/08/21 Νεάπολης 16.00
18.30
21.00
ΑΚ Καρδίτσας – ΑΕΚ Βατανιακού Σαρ.
ΑΣ Διόσκουροι Κοζ.-ΣΚ Ιωάννινα
ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 – ΑΟ Λεύκιππος Ξαν.
22/08/21 Νεάπολης 15.00
17.30
20.00
ΣΚ Ιωάννινα – ΑΚ Καρδίτσας
ΑΟ Λεύκιππος Ξαν. – ΑΣ Διόσκουροι Κ.
ΑΕΚ Βατανιακού Σαρ.- ΚΑΟΧ Ευρώπη 87

Β΄ Όμιλος | Κόρινθος

Ημ/νιες Γήπεδο Ώρες Συναντήσεις
18/08/2021 Κόρινθος 17.00
19.30
ΑΣΠ Προμηθέας – ΣΔΥ Τρίπολης
ΑΟ Ερμιονίδας – ΕΣ Κάδμος
19/08/2021 Κόρινθος 17.00
19.30
ΕΣ Κάδμος – ΑΣΠ Προμηθέας
ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΟ Ερμιονίδας
20/08/2021 Κόρινθος 14.00
16.30
ΑΣΠ Προμηθέας – ΑΟ Ερμιονίδας
ΕΣ Κάδμος – ΣΔΥ Τρίπολης

Γ΄ Όμιλος | Αθήνα

Ημ/νιες Γήπεδο Ώρες Συναντήσεις
18/08/21 ΜΕΤΣ 17.00
19.30
Ίωνες ΑΟ – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια
ΑΟΚ Χανιά – Κάλυμνος ΠΑΚ
19/08/21 ΜΕΤΣ 16.00
18.30
Κάλυμνος ΠΑΚ – Ίωνες ΑΟ
ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΑΟΚ Χανιά
20/08/21 ΜΕΤΣ 14.00
16.30
Ίωνες ΑΟ – ΑΟΚ Χανιά Κάλυμνος
ΠΑΚ – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια

 

Η τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων…

Η ΕΟΚ γνωστοποίησε και το πρόγραμμα της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων η οποία θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο της ΧΑΝΘ στη Θεσσαλονίκη, το διάστημα 25-29/08/2021. Αναλυτικά το πρόγραμμα της τελικής φάσης όπως έχει διαμορφωθεί με μοναδική εκκρεμότητα τις τρεις ομάδες που θα προκριθούν από την β’ φάση.

Το πρόγραμμα αγώνων της Τελικής Φάσης του 48ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων έχει ως εξής:

Ημ/νιες Γήπεδο Ώρες Συναντήσεις
Τετάρτη 25/08/2021 ΧΑΝΘ 15.00
18.00
21.00
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Νικητής Γ’
Νικητής Α’ – Νικητής Β’
ΓΣ Περιστερίου – ΔΕΚΑ
Πέμπτη 26/08/2021 ΧΑΝΘ 15.00
18.00
21.00
Νικητής Β’ – Ολυμπιακός ΣΦΠ
Νικητής Γ’ – ΓΣ Περιστερίου
ΔΕΚΑ – Νικητής Α’
Παρασκευή 27/08/2021 ΧΑΝΘ 14.00
17.00
20.00
ΓΣ Περιστερίου – Νικητής Β’
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Νικητής Α’
ΔΕΚΑ – Νικητής Γ’
Σάββατο 28/08/2021 ΧΑΝΘ 13.00
16.00
19.00
Νικητής Α’ – ΓΣ Περιστερίου
Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΔΕΚΑ
ΝΙΚΗΤΗΣ Β’ – ΝΙΚΗΤΗΣ Γ’
Κυριακή 29/08/2021 ΧΑΝΘ 10.00
13.00
16.00
ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός ΣΦΠ
Νικητής Γ’ – Νικητής Α’
ΔΕΚΑ – Νικητής Β’

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here