Το πρόγραμμα της β’ φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος νεανίδων

0
417

Την Τρίτη (10/02) πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΚ η κλήρωση των τουρνουά της Β’ φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος νεανίδων σε ότι αφορά τους τρεις ομίλους. Από αυτούς θα προκύψουν οι τρεις ομάδες που θα διαμορφώσουν τις έξι ομάδες της τελικής φάσης.

Στον β’ προκριματικό Όμιλο στο κλειστό γυμναστήριο της Κορίνθου ο Πελασγός ΚΟΜ θα κληθεί να αντιμετωπίσει διαδοχικά τις ομάδες του Γλαύκου ΑΟ και του Μάκαρου Άμφισσας, με στόχο την πρωτιά στον όμιλο και την πρόκριση στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος νεανίδων

Μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΚ, το πρόγραμμα αγώνων της B΄ Φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων 2020-2021, έχει ως εξής:

Α΄ Όμιλος | Θεσσαλονίκη

Ημ/νιες Γήπεδο Ώρες Συναντήσεις
18/08/21 Επταπυργίου 18.00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχ. – ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξ.
19/08/21 Επταπυργίου 18.00 ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξ. – ΦΟ Πρωτέας Γρεβ.
20/08/21 Επταπυργίου 18.00 ΦΟ Πρωτέας Γρεβ. – ΣΦΚ Πιερικός Αρ.

Β΄ Όμιλος | Κόρινθος

ΗΜ/ΕΣ Γήπεδο Ώρες Συναντήσεις
18/08/21 Κόρινθος 14.00 ΑΟ Γλαύκος – ΚΟΜ Πελασγός
19/08/21 Κόρινθος 14.00 ΚΟΜ Πελασγός – Μάκαρος Άμφισσας
20/08/21 Κόρινθος 11.00 Μάκαρος Άμφισσας – ΑΟ Γλαύκος

Γ΄ Όμιλος | Αθήνα (ΜΕΤΣ)

Ημ/νιες Γήπεδο Ώρες Συναντήσεις
18/08/2021 ΜΕΤΣ 14.00 Αιγέας ΑΣ – ΑΕΣ Παναγιούδας Θησέας
19/08/2021 ΜΕΤΣ 13.00 ΑΕΣ Παναγιούδας Θησέας – ΟΑ Χανίων
20/08/2021 ΜΕΤΣ 11.00 ΟΑ Χανίων – Αιγέας ΑΣ

 

Το πρόγραμμα της τελικής φάσης (25-29/08)

Το πρόγραμμα της τελικής φάσης που θα διεξαχθεί το διάστημα 25-29/08/2021 στο κλειστό γυμναστήριο Νέου Ρυσίου, έχει διαμορφωθεί με μοναδικές κενά τις τρεις ομάδες που θα προκριθούν από την β’ φάση. Αναλυτικά το πρόγραμμα του final-6 όπως έxει ως εξής:

Ημ/νιες Γήπεδο Ώρες Συναντήσεις
Τετάρτη 25/08/2021 Ν. Ρυσίου 15.00
18.00
21.00
Νικητής Α’ – Νικητής Β’
Νικητής Γ’ – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας
ΓΣ Ηλιούπολης – Παναθλητικός ΑΕΣ
Πέμπτη 26/08/2021 Ν. Ρυσίου 15.00
18.00
21.00
ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – Νικητής Α’
Νικητής Β’ – ΓΣ Ηλιούπολης
Παναθλητικός ΑΕΣ – Νικητής Γ’
Παρασκευή 27/08/2021 Ν. Ρυσίου 14.00
17.00
20.00
ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας
Νικητής Α’ – Νικητής Γ’
Παναθλητικός ΑΕΣ – Νικητής Β’
Σάββατο 28/08/2021 Ν. Ρυσίου 13.00
16.00
19.00
Νικητής Γ’ – ΓΣ Ηλιούπολης
Νικητής Α’ – Παναθλητικός
ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – Νικητής Β’
Κυριακή 29/08/2021 Ν. Ρυσίου 10.00
13.00
16.00
ΓΣ Ηλιούπολης – Νικητής Α’
Νικητής Β’ – Νικητής Γ’
Παναθλητικός ΑΕΣ – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here