Το πρόγραμμα της β’ φάσης του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

0
458

Με την α’ φάση του παιδικού πρωταθλήματος να έχει πλέον ολοκληρωθεί, πλην πολύ συγκεκριμένων αγωνιστικών εκκρεμοτήτων χωρίς βαθμολογική σημασία, γνωστοποιήθηκε το πρόγραμμα της β’ φάσης του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, το οποίο και ξεκινάει άμεσα τις επόμενες ημέρες.

Σημειώνεται ότι οι δύο πρώτες ομάδες καθενός από τους τρεις ομίλους προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος και συγκεκριμένα οι Καλαμάτα ’80 και ΑΟ Μεσσήνης 2017 από τον Α’ όμιλο, ο Πελασγός ΚΟΜ και ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός από τον 2ο όμιλο και οι Άρης Σκάλας και Σπάρτη ΣΚ από τον Γ’ όμιλο. Η Β’ φάση θα ξεκινήσει στις 21/04 και θα διαρκέσει έως τις 22/05 καλώς εχόντων των πραγμάτων και αφού οι έξι ομάδες θα αγωνιστούν όλες με όλους σε δύο γύρους (συνολικά 10 αγωνιστικές). Η πρωτοπόρος ομάδα θα είναι και αυτή που θα στεφθεί πρωταθλήτρια για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της β’ φάσης, έχει ως εξής:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 22-04-2023 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00
ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 23-04-2023 ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 16:00
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 21-04-2023 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 16:00

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 26-04-2023 ΚΔΓ ΜΕΣ/ΝΗΣ 20:00
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 26-04-2023 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:00
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 26-04-2023 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 30-04-2023 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 16:00
ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 29-04-2023 ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 18:00
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 29-04-2023 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 15:00

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 03-05-2023 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 20:00
ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 03-05-2023 ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 18:00
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 03-05-2023 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:00

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 07-05-2023 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 08-05-2023 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00
ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 06-05-2023 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 18:00

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 10-05-2023 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00
ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 10-05-2023 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 20:00
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 10-05-2023 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:00

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 14-05-2023 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00
ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 14-05-2023 ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 16:00
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 14-05-2023 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 15:00

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

       
ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 17-05-2023 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 17-05-2023 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 20:00
ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 17-05-2023 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 20:00

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 20-05-2023 ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 17:30
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ 20-05-2023 ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 15:00
ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 20-05-2023 ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 15:00

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 22-05-2023 ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 19:00
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ 22-05-2023 ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:00
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 22-05-2023 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17:00

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here