Το πρόγραμμα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας (1ος όμιλος) της σεζόν 2021-22

0
197

Η σεζόν 2021-22 στη Γ’ Εθνική κατηγορία Ανδρών θα βρει την κατηγορία να εκπροσωπείται και φέτος από ομάδες της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, με την Αρκαδική ομάδα του Συλλόγου Δρομέων αλλά και τους ΣΚ Καλαμάτα και Δίων Κυπαρισσίας. Νωρίτερα το μεσημέρι της Πέμπτης (19/08) διεξήχθη η κλήρωση και της Γ’ Εθνικής κατηγορίας σε ότι αφορά τον 1ο όμιλο.

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος είναι προγραμματισμένη για την Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021 με το Σύλλογο Δρομέων να φιλοξενείται στο Ηράκλειο από τον ΓΣ Εργοτέλη, ενώ την 2η αγωνιστική καλείται να φιλοξενήσει τον Δίωνα Κυπαρισσίας εκτός έδρας. Την ίδια ώρα ο ΣΚ Καλαμάτα στην πρεμιέρα θα αντιμετωπίσει την Παναχαϊκή στην Πάτρα και την 2η αγωνιστική θα αγωνιστεί εντός έδρας με αντίπαλο τον Γλαύκο. Τέλος ο Δίων Κυπαρισσίας την 1η αγωνιστική θα φιλοξενήσει τον Αίολο Αγυιάς, ενώ τη 2η αγωνιστική θα αντιμετωπίσει στην Τρίπολη το Σύλλογο Δρομέων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα όπως προέκυψε από την κλήρωση έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική – 24/10/21
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

2η Αγωνιστική – 31/10/21
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ

3η Αγωνιστική – 07/11/21
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ – ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ

4η Αγωνιστική – 21/11/21
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ

5η Αγωνιστική – 28/11/21
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

6η Αγωνιστική – 05/12/21
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ

7η Αγωνιστική – 12/12/21
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

8η Αγωνιστική – 19/12/21
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

9η Αγωνιστική – 09/01/22
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ

10η Αγωνιστική – 16/01/22
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ

11η Αγωνιστική – 23/01/22
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

12η Αγωνιστική – 06/02/22
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

13η Αγωνιστική – 13/02/22
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ

14η Αγωνιστική – 20/02/22
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ

15η Αγωνιστική – 13/03/22
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ – ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

16η Αγωνιστική – 20/03/22
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ

17η Αγωνιστική – 03/04/22
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

18η Αγωνιστική – 10/04/22
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΦ
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here