Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στην Γ’ Εθνική κατηγορία (13/10/2019)

0
167

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ πραγματοποιείται το απόγευμα της Κυριακής 13/10/2019 και η ομάδα του Συλλόγου Δρομέων ρίχνεται στη «μάχη» του πρωταθλήματος. Το ξεκίνημα για την ομάδα του Συλλόγου Δρομέων είναι δύσκολο απέναντι σε μια ομάδα που φέτος έχει βλέψεις τίτλου στο πρωτάθλημα, όπως ο ΚΑΟ Κορίνθου. Την αναμέτρηση αναμένεται να διευθύνουν οι κ.κ. Ελ Ανύ και Μάρκου, ενώ κομισάριος της αναμέτρησης έχει οριστεί ο κ. Βακαλόπουλος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρεμιέρας σε όλους τους ομίλους έχουν αναλυτικά ως εξής:

1ος ΌΜΙΛΟΣ
ΔΣΓΣ Παπασιδέρης 17.00 ΓΣ Κορωπίου-ΑΟ Γλαύκος Χριστινάκης-Καραμπιτσάκος (Ζώης)
Γ&Ε. Μπουρνάκη 17.00 ΑΟ Ερμιόνης-ΑΟ Ακράτα Μαρτινάκος-Αγγελής (Πετρόπουλος)
ΚΓ Ληξουρίου 14.00 Νέο Ληξούριο-ΑΟΚ Χαλάνδρι Ντάσης-Ξηροκώστας (Κοκορδάτος)
ΑΚΔ Τρίπολης 17.00 ΣΔΥ Τρίπολης-ΚΑΟ Κορίνθου Ελ Ανύ-Μάρκου (Βακαλόπουλος)
Σ. Μπεφόν 17.00 ΑΟ Π. Φαλήρου-ΑΕΝ Κηφισιάς Χρηστίδης Ηλ.-Μαυρέλης (Αλέτρας)
ΔΑΚ Νίκαιας Πλάτων 17.00 Άρης Νίκαιας ΓΝΟ-Ηλυσιακός ΑΟ Ζιώγας-Μελισσάρης (Παππάς)
Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αχαγιά 82 Λαμπίρης-Λεβεντάκος (Κωστής)

2ος ΌΜΙΛΟΣ
ΔΑΚ Νάξου 15.00 ΑΠΑΣ Τα Φανάρια-Αίαντας Αυλίδας Χρηστίδης Π.-Αναστασόπουλος
Ιλίου Β’ Γ. Κακούρης 17.00 ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΟΝΣ Μίλων Αναστασίου-Βελέντζας (Παπαδόπουλος Στ.)
ΚΓ Σχηματαρίου 15.00 ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου-ΑΟΚ Χανιά Κουτσοδήμος-Λάμπος (Δεσάρτης)
ΚΓ Ραφήνας 17.00 ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΣ Άρης Θήβας Φάκαρος-Σκανδαλάκης (Τηγάνης)
ΚΓ Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΣ Πέρα Χριστοδουλάκης-Σκουλαρίκης (Παπαγιαννόπουλος)
Κλ. Αγίου Δημητρίου Νέο 17.00 ΚΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ Γεράνιος-Κιουλάφας (Μπουρνάς)
Τάσος Καμπούρης 14.00 ΑΚ Χαλκίδας-Βούρειος ΑΟΛ Χίου Κώτσου-Κατσαπρακάκης (Κάλφα)

3ος ΌΜΙΛΟΣ
ΕΑΚ Παλαμά 17.00 ΓΣ Τιτάνες Παλαμά-ΦΟ Αριδαίας Μελανίδης Μ. –Χατζηκώστας (Τέγα)
Νέο Κλ. Ιωαννίνων 17.00 ΣΚ Ιωάννινα-ΑΜ Ίκαροι Τρικάλων Πράττος-Τζεκάκης (Τσιγκέλης)
ΕΑΚ Κέρκυρας 17.00 ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας-ΓΑΣ Μελίκης Μαντήλας-Κάνης (Πουλής)
ΚΓ Κατσιμήδου 17.00 ΑΟ Αίολος Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων Σαρακενίδης-Τοπαλίδης (Κουσαϊτης)
ΚΓ Καρδίτσας 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-ΓΣ Νίκη Βόλου Σιταρίδης-Δέλλας (Μανάσης)
Δημ. Βικέλας 17.00 ΚΣ Αετοί Βέροιας-ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας Αγραφιώτης Γρ.-Βασιλόπουλος (Καλότσης)

4ος ΌΜΙΛΟΣ
Χρ. Χριστοδούλου 18.00 ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης-ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων Γιαννούλης Αν.-Λάλλα (Σαλικίδης)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Μακεδονικός Σελεβός-Τσάνταλη (Βαφείδης)
ΔΑΚ Σερρών 18.00 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-ΑΟΚ Ίκαροι Τρικάλων Παπαθανασίου-Αναστασιάδης (Γιαβρής)
Αγ. Παύλος Χαλκ. 18.00 ΑΣ Κένταυρος Καλλικράτεια-ΜΕΝΤ Λυγούρας-Κουφούδης (Αρναούτογλου)
ΚΓ Μαντουλίδης 18.00 ΜΑΣ Μαντουλίδης-Μέγας Αλέξανδρος Κολοκυθάς-Ηλιόπουλος (Τζιοπάνος)
11ος Δημ. Σχ. Ευόσμου 18.00 ΔΕΚΑ-ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης Καρακώστας-Γεωργούλης (Λαδένης)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here