Τριαντάφυλλος Σωτηρόπουλος: «Παράπονα από τον κ. Βαρτσάκη, πιο δίκαιο το 1-1»

0
103

Με το άκουσμα της πληροφορίας ότι οι άνθρωποι του Παναρκαδικού εξέφρασαν παράπονα για τη διαιτησία της αναμέτρησης με την ΑΕ Ερμιονίδας, το «ΚΟΝΤΡΑ ΕΠΙΘΕΣΗ» επικοινώνησε με τον Γενικό Αρχηγό της ομάδας της Τρίπολης κ. Τριαντάφυλλο Σωτηρόπουλο.

Ο κ. Σωτηρόπουλος μας επιβεβαίωσε ότι η ομάδα εκφράζει έντονα παράπονα για δύο στιγμές στην αναμέτρηση. Συγκεκριμένα για το 14ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ ο Πονηρός απέκρουσε με αστάθεια για να σκοράρει ο Αλέμης, με το γκολ να ακυρώνεται για χέρι. Οι άνθρωποι του Παναρκαδικού θεωρούν ότι δεν υπήρξε παράβαση στη φάση και ότι κακώς το γκολ ακυρώθηκε.

Η δεύτερη φάση ήταν στο 65ο λεπτό, όταν μετά από σπρώξιμο του Μπλάνκο, ο διαιτητής της συνάντησης έδωσε φάουλ οριακά εκτός περιοχής, με τους ανθρώπους του Παναρκαδικού να διαμαρτύρονται για πέναλτι, θεωρώντας ότι η παράβαση έγινε εντός αντίπαλης περιοχής.

Τέλος ο κ. Σωτηρόπουλος τόνισε ότι πιο δίκαιο αποτέλεσμα στην Κυριακάτικη αναμέτρηση θα αποτελούσε η ισοπαλία με 1-1.