Όλα έτοιμα για το Φεστιβάλ Ρίψεων «Μανώλης Μανωλόπουλος»!

0
180

Αν και η πανδημία του κορωνοϊού σχεδόν τίναξε στον «αέρα» τον αγωνιστικό προγραμματισμό του κλασικού αθλητισμού για τη φετινή αγωνιστική περίοδο, τελικά το Φεστιβάλ Ρίψεων «Μανώλης Μανωλόπουλος» «χώρεσε» στο καλαντάρι του ΣΕΓΑΣ που σχεδιάστηκε την τελευταία στιγμή και διεξάγεται έστω και καθημερινή (Τετάρτη, 08/07) στο ΔΑΚ Τρίπολης. Μπορεί ίσως να μην έχουμε τις περισσότερες «δυνατές» συμμετοχές όπως ίσως είχαμε δει πέρυσι, αλλά για ακόμη μία χρονιά μεγάλα ονόματα των ρίψεων θα βρεθούν στην Αρκαδική πρωτεύουσα με ζητούμενο μεγάλες βολές και καλές επιδόσεις.

Ο «βασιλιάς» των αγωνισμάτων στο Φεστιβάλ Ρίψεων αποτελεί παραδοσιακά τα τελευταία χρόνια η Σφυροβολία Ανδρών, με την συμμετοχή μεταξύ άλλων και των Μιχάλη Αναστασάκη και Χρήστου Φραντζεσκάκη! Δύο αθλητές που σίγουρα θα επιδιώξουν μεγάλες επιδόσεις. Στο συγκεκριμένο αγώνισμα θα συμμετάσχει και ο Τριπολίτης Κίμωνας Γρηγορίου.

Στο επίκεντρο του ενδιαφέροντος παραμένει και η Δισκοβολία Ανδρών, εκεί όπου ο Τριπολίτης Ιάσωνας Θανόπουλος θα επιδιώξει μια καλή επίδοση στο αγώνισμα, τεστάροντας τις δυνάμεις του. Στον Ακοντισμό Ανδρών συμμετέχουν οι δύο από τους τρεις κορυφαίους για το 2019 (Ήλτσιος και Χριστικάκος). Στην Σφυροβολία Παίδων ο νεαρός Νίκος Πολυχρονίου θα επιδιώξει μια μεγάλη βολή, αποτελώντας ένας από τους ανερχόμενους αθλητές στο χώρο των ρίψεων.

Φυσικά παρουσία θα δώσουν και άλλοι αξιόλογοι αθλητές, αλλά και αθλητές/τριες Αρκαδικών συλλόγων.

 

Το αγωνιστικό πρόγραμμα…

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα του Φεστιβάλ Ρίψεων «Μανώλης Μανωλόπουλος», θα έχει αναλυτικά ως εξής:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΓΗΠΕΔΟ
13:00 Δισκοβολία Κ16 Κορίτσια Βοηθητικό
13:50 Σφυροβολία Κ18 Κορίτσια Βοηθητικό
15:00 Δισκοβολία Κ18 Αγόρια Βοηθητικό
15:00 Σφαιροβολία Κ20 Ανδρών Κεντρικό
15:35 Ακοντισμός Γυναικών Κεντρικό
15:50 Σφυροβολία Κ18 Αγόρια Βοηθητικό
16:30 Σφυροβολία Γυναικών Βοηθητικό
17:10 Σφυροβολία Ανδρών Βοηθητικό
16:50 Ακοντισμός Ανδρών Κεντρικό
18:20 Δισκοβολία Ανδρών Βοηθητικό
19:00 Σφυροβολία Κ20 Ανδρών Βοηθητικό
19:15 Σφαιροβολία Ανδρών Κεντρικό
20:10 Δισκοβολία Γυναικών Βοηθητικό

 

Οι συμμετοχές στο φετινό Φεστιβάλ Ρίψεων…

Αναλυτικά λοιπόν όλες οι συμμετοχές αθλητών/τριών στο σημερινό Φεστιβάλ Ρίψεων «Μανώλης Μανωλόπουλος», έχουν ως εξής:

Δισκοβολία ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΚΑΡΥΔΗ ΜΑΡΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2001 Α.Σ.Α. ΚΟΡΟΙΒΟΣ
2 ΓΚΙΟΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2000 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
3 ΔΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ ΑΘΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2002 Α.Ο.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
4 ΦΡΑΓΓΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2004 Α.Ο.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
Σφυροβολία ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΑΓΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ 2003 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
2 ΣΤΑΘΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1995 ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ.
3 ΚΩΤΣΑΡΗ ΖΗΒΑ ΦΩΤΕΙΝΗ 1999 Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
4 ΣΓΟΥΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 2001 Π.Γ.Σ.
Ακοντισμός ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΑΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ
2 ΦΤΙΑΡΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1989 ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ.
3 ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 2000 Α.Ο.ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
4 ΒΛΑΣΣΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 2003 Α.Ο.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
5 ΜΑΝΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 1998 Ο.Φ.Η.
6 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΝΑΗ 2002 Π.Γ.Σ.
Δισκοβολία ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ16
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 2006 ΓΣΜ ΛΥΚΑΙΑ
2 ΝΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2006 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ
3 ΓΙΑΝΝΕΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 2005 Γ.Σ. ΑΚΡΙΤΑΣ 2016
4 ΛΑΜΠΡΟΥ ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ 2006 Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5 ΜΙΧΑΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 2006 Γ.Σ. ΑΡΚΑΔΙΑΣ
6 ΓΕΡΟΓΙΑΝΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ 2006 Α.Ο.ΔΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
Σφυροβολία ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΑΓΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ 2003 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
2 ΜΙΧΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2003 ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ.
3 ΚΑΡΝΑΛΗ ΜΑΡΙΑ 2003 Γ.Σ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
4 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2006 Γ.Σ.Μ ΛΥΚΑΙΑ
5 ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 2006 Γ.Σ.Μ ΛΥΚΑΙΑ
6 ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ 2006 Γ.Σ.ΑΡΚΑΔΙΑΣ
7 ΒΗΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2006 Γ.Σ. ΑΡΚΑΔΙΑΣ
8 ΒΕΡΒΑΙΝΙΩΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 2007 Γ.Σ.ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Δισκοβολία ΑΝΔΡΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΟΝΑΣ 1994 ΓΣ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
2 ΚΑΡΤΣΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1998 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ.
3 ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 2000 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
4 ΠΛΑΒΟΥΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1986 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
5 ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ 1985 Α.Ε.Κ.
6 ΚΟΥΦΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1999 ΓΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑ
7 ΝΑΣΙΑΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1992 Α.Ο.ΜΥΚΟΝΟΥ
8 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1999 ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΙΝΕΥΣ
Σφαιροβολία ΑΝΔΡΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1997 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
Ακοντισμός ΑΝΔΡΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1992 Α.Σ.ΜΥΡΜΙΔΩΝΕΣ
2 ΧΡΙΣΤΙΚΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1998 Ο.Σ.Φ.Π.
3 ΗΛΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1981 Ο.Σ.Φ.Π.
4 ΚΑΣΤΑΝΑΣ ΑΛΕΞ  ΑΣΤΕΡΙΟΣ 2002 Α.Σ.Α. ΚΟΡΟΙΒΟΣ
5 ΤΣΑΝΤΡΙΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1999 Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Σφυροβολία ΑΝΔΡΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΕΜΑ ΜΑΡΚΕΛΟ 2001 Α.Ο. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
2 ΜΕΝΓΚΛΕΜΠΕΗ ΙΒΑΝ 1995 Ο.Σ.Φ.Π.
3 ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1997 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
4 ΓΟΥΜΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1997 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
5 ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1994 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
6 ΦΡΑΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2000 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
7 ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΚΙΜΩΝΑΣ 1999 ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ο ΖΕΥΣ
Σφυροβολία ΕΦΗΒΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΕΜΑ ΜΑΡΚΟΣ 2002 ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΣ
2 ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 2002 Γ.Σ. ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
3 ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΝΙΚΟΣ 2003 ΑΕΚ
4 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2003 Α.Ο.ΔΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
Σφυροβολία ΠΑΙΔΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2003 Α.Ε.Κ.
2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 2004 Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
3 ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2005 Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
4 ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 2004 Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
5 ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2004 Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Δισκοβολία ΠΑΙΔΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΡΟΤΖΩΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2004 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ
2 ΜΠΟΥΖΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2003 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
3 ΑΔΑΜΑΚΗΣ ΑΡΤΕΜΗΣ 2003 Γ.Σ.ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
4 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2004 Α.Ο.ΔΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
Σφαιροβολία ΕΦΗΒΩΝ
ΑΘΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΓΕΝΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΑΥΡΟΔΟΝΤΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 2003 Γ.Α.Σ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ
2 ΝΑΟΥΜΕΝΚΟ ΒΟΛΟΝΤΙΜΙΤΡ 2002 Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ
3 ΚΑΣΤΑΝΑΣ ΑΛΕΞ. ΑΣΤΕΡΙΟΣ 2002 Α.Σ.Α.ΚΟΡΟΙΒΟΣ

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here