Άνετη νίκη οι έφηβοι του Πελασγού 63-39 τον ΑΣ Τριφυλίας

0
444

Το απόγευμα του Σαββάτου 26/09 στο κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης η εφηβική ομάδα του Πελασγού υποδέχθηκε την αντίστοιχη ομάδα του ΑΣ Τριφυλίας και σε επίπεδο εφήβων. Μια αναμέτρηση στην οποία οι «γηπεδούχοι» ανώτεροι του αντιπάλου επικράτησαν χωρίς πρόβλημα με σκορ 63-39.

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης οι παίκτες του Πελασγού μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να επιβάλουν το δικό τους ρυθμό στο παρκέ. Με περισσότερες λύσεις στην επίθεση από νωρίς άρχισε να «χτίζεται» ένα προβάδισμα το οποίο διαμορφώθηκε στο 20-9 στο φινάλε του α’ δεκαλέπτου, για να διατηρηθεί αναλλοίωτο στο υπόλοιπο του α’ ημιχρόνου, παρά την απόλυτη ισορροπία του παιχνιδιού στη β’ περίοδο.

Η ομάδα της Μεγαλόπολης στην επανάληψη μπήκε εξίσου δυνατά και στο β’ μέρος, βρίσκοντας λύσεις επιθετικά και οδηγώντας το προβάδισμα σε μη αναστρέψιμα επίπεδα, βάσει και της εικόνας των δύο ομάδων στην αναμέτρηση. Τυπική διαδικασία ο υπολειπόμενος χρόνος με το φινάλε του ματς να διαμορφώνει το σκορ στο 63-39.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης | 26/09/2020 (20:00).
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρίζος, Τσουβάλης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-9 (Α’), 30-18 (Β’), 52-31 (Γ’), 63-39 (Δ’).
ΠΕΛΑΣΓΟΣ Κ.Ο.Μ. (Τσατσουλής, Μανιάτη): Τσιντώνης 17(3), Παπαδόπουλος 12, Μιχολιάς, Βούλγαρης 11(1), Σταβαράκης 7, Δρακόπουλος 16, Λίλης.
Α.Σ. ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ (Χήναρης, Μητρόπουλος): Αγγελινάς, Θεοδωρόπουλος, Λαγός 13(2), Βλάχος 16, Μητρόπουλος 6, Κοσμόπουλος, Φωτεινόπουλος 2.