12192018Τετ

Υποχρεώσεις με Αρίωνα, Λέχαιο και Αιγαίο ο Όμιλος Πινγκ-Πονγκ της ΑΕΚ

AEK PING PONG NOV12

Το Σάββατο 22 Δεκεμβρίου συνεχίζονται οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του τμήματος πινγκ πονγκ της ΑΕΚ Τρίπολης για το πρωτάθλημα Πελοποννήσου και δυτικής Ελλάδας. Η ομάδα της ΑΕΚ Τρίπολης βρίσκεται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας και θα αντιμετωπίσει τον Αρίωνα, τα Λεχαινά και το Αιγαίο.

Add a comment

Ισοπαλία της Κ15 του Αστέρα 3-3 με τον Πανιώνιο

K15 ASTERAS PANIONIOS DEC15 01

Παλικαρίσια ισοπαλία απέσπασε ο Αστέρας απέναντι στον Πανιώνιο με σκορ 3-3. Η ομάδα Κ15 του Αστέρα αν και βρέθηκε να χάνει 0-3 από την αντίστοιχη ομάδα του Πανιωνίου, έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό 3-3 για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 3-0 με ένα γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και δύο γκολ στο ξεκίνημα του δεύτερου.

Βαριά ήττα της Κ17 του Αστέρα 4-0 από τον Παναθηναϊκό

K17 PANATHINAIKOS ASTERAS DEC15 01

Την ήττα με 4-0 γνώρισε η ομάδα Κ17 του Αστέρα από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, σε αγώνα που διεξήχθη στο Κορωπί. Οι νικητές σκόραραν ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τρία γκολ στο δεύτερο 45λεπτο, παίρνοντας τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Νίκη της Κ19 του Αστέρα 2-0 τον ΟΦΗ

K19 ASTERAS OFI DEC16 01

Με δύο γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα Κ19 του Αστέρα επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης του Ο.Φ.Η. για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής Super League. Ο Αστέρας είχε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει από το πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, βρήκε στο στόχο.

«Τεσσάρα» με «σβηστές» μηχανές στο Κύπελλο ο Αστέρας!

APOLLON PARALIMNIOU ASTERAS DEC18 01

Το απόγευμα της Τρίτης 18 Δεκεμβρίου σ’ ένα ματς χωρίς βαθμολογικό κίνητρο ο Αστέρας κλήθηκε να αντιμετωπίσει στις Σέρρες την τοπική ομάδα του Απόλλων Παραλιμνίου στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος. Κι αυτό γιατί οι «Αρκάδες» είχαν εξασφαλίσει την πρόκριση τους από την 2η αγωνιστική και γι’ αυτό δόθηκε η ευκαιρία στον Γιώργο Παράσχο να παρατάξει την ομάδα με αρκετές αλλαγές σε πρόσωπα συγκριτικά με το παιχνίδι πρωταθλήματος επί του ΟΦΗ και «ξεκουράζοντας» κάποια βασικά παιδιά εν’ όψει του πιο σημαντικού εκτός έδρας Σαββατιάτικου ματς πρωταθλήματος με τον Πανιώνιο.

Εκδρομή στη Νέα Σμύρνη οι TIGERS στο πλευρό του Αστέρα

ASTERAS EXEDRA 01

Μια ακόμη εκτός έδρας εξόρμηση πραγματοποιούν οι TIGERS το προσεχές Σάββατο 22 Δεκεμβρίου στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League και με στόχο να σταθούν στο πλευρό των παικτών της ομάδας της Αρκαδίας με στόχο τη διεκδίκηση της 5ης συνεχόμενης νίκης στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει χαρακτηριστικά:

Τρίτος ο Παπανικολάου του Ομίλου ΑΕΚ στο Ε3 της Κορίνθου

AEK TENNIS PAPANIKOLAOU E3 DEC2018

Μια ακόμη κατάκτηση, αυτή τη φορά σε ενωσιακό επίπεδο, για τον αθλητή της ομάδας τένις της ΑΕΚ Τρίπολης Έκτορα Παπανικολάου. Ο Παπανικολάου στο Ε3 της 45ης εβδομάδας, που έλαβε χώρα στον ΟΑ Κορίνθου, κατέκτησε την 3η θέση του τουρνουά ανεβαίνοντας ακόμα πιο ψηλά στην βαθμολογία της ΣΤ’ Ένωσης.

Έκτος έδρας ήττα Πελασγού 59-43 από Σπαρτιατικό

PELASGOS ANDRES 01

Σ’ ένα παιχνίδι σημαντικό από βαθμολογικής άποψης και για τις δύο ομάδες το οποίο διεξήχθη στη Λακωνική πρωτεύουσα, ο Πελασγός πλήρωσε τις ελλείψεις του και την αδυναμία τους να βρει λύσεις στην επίθεση μετά την δεύτερη περίοδο της συνάντησης. Κάτι το οποίο αποδείχθηκε ότι εκμεταλλεύτηκε η ομάδα του Σπαρτιατικού που επικράτησε τελικά με σκορ 59-43 και διατηρήθηκε για τα καλά στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με «συγκάτοικο» το Σύλλογο Δρομέων.

Ηττήθηκε στη Σπάρτη από το Λακωνικό 59-57 ο Πολύβιος

POLYVIOS 01

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι για την 9η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α1 τοπικής κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ η ομάδα του Πολύβιου κλήθηκε να αντιμετωπίσει στη Σπάρτη την αντίστοιχη ομάδα του Λακωνικού Κρόνου. Ένα παιχνίδι στο οποίο οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο.

Επιτυχίες για combat team Tripolis στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα kick boxing!

DELIS COMBAT TEAM DEC2018 01

Με πολύ σημαντικές επιτυχίες και διακρίσεις επέστρεψε από την Αθήνα και το Πανελλήνιο πρωτάθλημα kick boxing η αγωνιστική ομάδα του combat team Tripolis. Τρίτη θέση για τον Θοδωρή Παπαγιαννόπουλο στο low kick που δεν ρίσκαρε στον ημιτελικό λόγω ενός προβλήματος τραυματισμού από χτύπημα στο μάτι και έμεινε στην 3η θέση. Τρίτη θέση για τον Χάρη Ρούτση στο low kick και τρίτη θέση για τον Άρη Σταυρόπιεράκο στο ligh kick. Πολύ αξιόλογη παρουσία και για το Δημήτρη Λυμπερόπουλο που τελικά δεν κατάφερε να μπει στα μετάλλια.

Σύλλογος Δρομέων - Καλαμάτα '80 78-53 (+φωτό, vid)

DROMEIS KALAMATA 80 DEC16 01

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής στην Α1 τοπική κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, εξελισσόταν το τριήμερο 15-17 Δεκεμβρίου και η ομάδα του Συλλόγου Δρομέων μετά το πρώτο φετινό αρνητικό αποτέλεσμα από τον Ακάδημο την περασμένη αγωνιστική καλούνταν να επιστρέψει στις νίκες απέναντι σε μια νεανική ομάδα με πολύ ταλέντο όπως αυτή της Καλαμάτας ’80. Ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες ήθελαν να διεκδικήσουν για εντελώς διαφορετικούς λόγους.