01222019Τρι
Thursday
 

Η εικόνα της 9ης αγωνιστικής στην Α2 Εθνική γυναικών (13/01/2018)

BASKETBALL 007

Με τα παιχνίδια της 9ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών την Κυριακή 13 Ιανουαρίου και μεταξύ άλλων η ομάδα του Πελασγού υποδέχθηκε την ομάδα του Αμύντα από την οποία και ηττήθηκε τελικά με σκορ 28-46.

Συνολικά η εικόνα της συγκεκριμένης αγωνιστικής είχε αναλυτικά ως εξής:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΑ Χανίων-Φάρος Κερατσινίου 48-50

Διαιτητές: Μαρτινάκος-Μελισσάρης

Δεκάλεπτα: 11-16, 21-28, 37-37, 48-50

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη 2, Παπαμαρκάκη 5(1), Δρικάκη, Βασιλογιαννάκη, Κουφογιάννη 8, Ψυχογιού 14, Δασκαλάκη, Σκουμπάκη, Δασκουλίδου 10, Φωτιάδη 2, Δεληγιάννη 7.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 13, Χόντο 6(2), Ταντουρόφσκα 11, Παπα¨ωάννου, Κοντραφούρη 10, Ισκιόγλου 10, Κουτσοδήμου.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων 59-52

Διαιτητές: Τζίμης-Κιουλάφας

Δεκάλεπτα: 11-14 31-26 47-42 59-52

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Γασπαράτου 10(2), Γκέργκι 8, Μποσγανά 9, Αναστασοπούλου 6, Βιντσιλαίου 21(2), Τσιχλάκη 5, Τσούχλη, Γρηγοροπούλου, Τζανέτου, Κουκουλιτάκη, Καραπατάκη

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Ναυροζιδου 8(1), Πατέρα 8(2), Ζακυνθινού 4, Χιώτη9, Κοιλαρίδη11(1), Γιαννακοπούλου 4, Κανέλλου 8, Τζέτα, Σταμούλη, Δούρου, Κωνσταντίδη.

Παναθηναϊκός-ΓΣ Αγ. Παρασκευής 45-38

Διαιτητές: Πλιάκας-Γαρίνη

Δεκάλεπτα: 13-6, 24-21, 39-29, 45-38

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη 1, Μούλη 14, Μαυράκη, Κοίλια Ν., Ακριβού, Ευαγγελάτου, Αρβανίτη, Σλούκα 21 (2), Μούτσα , Σιγάλα 2, Εζέτζα 7, Τριανταφύλλου.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος –Στρατάκος): Γκαγκανάτσου, Κλειτσα 7 (1), Γκανιά, Κονμτογιάννη 2, Γρίσπου 11 (1), Τσέρου 10 (2), Παπαντώνη, Ακρίβου, Πετυχάκη, Αμίτση, Κούκη, Ανωγειανάκη 8.

ΚΟΜ Πελασγός-ΑΟ Αμύντας 28-46

Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Κοντογιαννόπουλος

Δεκάλεπτα: 11-17, 15-26, 22-33, 28-46

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Αγγελοπούλου 2, Χρανιώτη 2, Τσουκαλά 7, Θάνου, Τζανετοπούλου, Λύκου, Ντάλα 2, Τσιντώνη, Φωτεινάκη 3, Δούκουρη 6(2), Μιχολιά, Καντέλη.

ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Μαργώνη 21, Τριμέρη 8 (1), Καλλιώρα 6, Κόρμπου, Αθανασούλια 2,Τσαγκαράκη, Γιγουρτάκη 5 (1), Σιδηροπούλου 2,Τζέμη, Καράλη 2, Καράτζαλου, Παπαθανασίου.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Τερψιθέα 48-37

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Κούλης Κ.

Δεκάλεπτα: 17-9, 10-9, 14-6, 7-13

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 5(1), Κυρίου 2, Βαμβακά 2, Λιναρά 5(1), Ζουρνή 19, Κεσσέ 4, Βυζεντίνη 5(1), Κουρούβανη 2, Ντότσι, Μπαλαμπάνη, Χόνι.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδαλή, Οικονομάκη Κ. 8, Καπινιάρη 6, Καναβάρου Αθ. 6, Καβακίδου, Λαμπράκη Δ. 4, Φλώκα, Λαμπράκη Μ., Καναβάρου Α., Γαλιατσάτου 4, Οικονομάκη Ζ., Μυλωνάκη 15.

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 17

2. Αγία Παρασκευή 16

3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 16

4. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 16

5. Μελίσσια 15

6. Φάρος Κερατσινίου 15

7. ΓΣ Ηλιούπολης 14

8. ΟΑ Χανίων 12

9. Αμύντας 11

10. Τερψιθέα Γλυφάδας 10

11. Πελασγός 10

12. Αρκάδι Ρεθύμνου 10

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 20/1)

Πελασγός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Αμύντας-Αρκάδι Ρεθύμνου

ΓΣ Ηλιούπολης-Παναθηναϊκός

Αγία Παρασκευή-ΟΑ Χανίων

Φάρος Κερατσινίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Τερψιθέα Γλυφάδας-Μελίσσια

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Αρης – ΠΑΣ Γιάννινα 54-58

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα:18-12, 30-33, 39-47, 54-58

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γράψα 13(3), Λάλου 8, Τζιαμπάζη, Μαργαρίτη 2, Παπαιωάννου, Βεντούρα 12, Σακουλάκη 15(3), Βατσιτσίδου 4, Ευσταθίου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 3(1), Σαρηγιαννίδου 17(1), Χρηστάκη 4, Μεντεσίδου 4, Ξανθοπούλου 14(1), Πανούτσου 3, Διαμαντοπούλου, Ντάλα 13(2).

Απόλλων Καλ. – Πανσερραϊκός 59-46

Διαιτητές: Θεοδωρίδης-Ιατρόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-9, 26-24, 49-39, 59-46

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(Ατακτίδης-Μαρβάκης): Οικονόμου 6(1), Σιφναίου, Καραβέλη 19(3), Ιγγλέζου, Παλάνη, Γιαννουσίου 7, Τράντα 17, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 2,Γκλεζάκη 4,Γκομπετζισβίλι 4.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσαντά): Χωλοπούλου 12, Χύσσα, Τσαντά 7(1), Μπακιρτζίδου 9, Πελτέκη 5(1), Πιτσιάβα 4, Μίχου 2, Θανοπούλου 7(1).

Τιτάνες Δράμας – Παναθλητικός 59-77

Διαιτητές: Λάλλα – Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 16-24, 35-47, 48-65, 59-77

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου): Τερτλίδου, Μαραγκου 8(2), Καριώτη 10(2), Σαμολαδά 11(1), Ντελή 8, Παπαδά 9(1), Καρατζα 2, Μαμαλίκατζη 8(1), Βαρσάμη 3.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 19, Αντωνιάδου 21(4), Κιλαζίδου 10(1), Γιαννοπούλου 9, Θωμά 6, Βαντσιούρη 4, Μπαξεβάνου 4, Θεοδοσίου 2, Βουζούκου 2.

Ολύμπια Λάρισας – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 38-58

Διαιτητές: Μπούγλος –Τσάλλας

Δεκάλεπτα:9-17, 18-34, 24-46, 38-58

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Μιχαηλίδου, Μοδέα 4, Σολωμού 2, Σουλιώτη 9, Λιάσκου 1,Σκαρλή 8, Πατούνη 2, Κουτσουνούρη, Μπενέκη 12.

AΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση):Νάστου 10(2), Εμμανουηλίδου 9 (3), Κωστανάκη 3(1), Τσαλή, Κουλακιώτη 6, Καλομιτσίνη 11(1), Κανέλογλου, Τζίκου 8, Παπαδάκη 7, Τζιότζιου 4, Τσελέμπη.

Ολυμπιακός Βόλου – Αστέρας Ιπποδρομίου 37-84

Διαιτητές:Γκέκας-Δημουλάς

Δεκάλεπτα: 13-25, 26-47, 39-67, 37-84

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Τσουκαλά, Γκρίνια, Τζανετοπούλου, Κανελλοπούλου 11, Λιόλιου 4, Τεβετζίδου, Παρασχάκη 3, Αρτεμισίου 8, Σιουμουρέλη 3, Κψστοπούλου, Χαβαλέ, Ντόβα 6.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ (Παλαμουτίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β.20 (3),Φόρογλου 9(1), Καζαντζή Σ.13, Νάκη 2, Καζαντζή Στ., Γαβρίλη 6, Μπαρμπαλιού 2, Βασιλειάδου 2, Αναγνώστου 12, Παπαδοπούλου 18, Ζαμπουρίδου.

ΑΕ Πυλαίας – Πιερικός/Αρχέλαος 74-56

Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.- Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 20-13, 40-27, 57-39,74-56

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 7(1), Αρσένογλου 2, Κατσαμούρη 17, Τσιαμπούρη 7(1), Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 7, Φλώρου 18, Τσιανάκα Κ. ,Τσιανάκα, Ε., Πλουμπή.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ /ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Δαβιτίδου 6, Τελίδου 23(1), Χρυσοστομίδου, Ζουγκουρίδου 8(1), Κιολέογλου, Γκοτζαμάνη, Λάππα 2, Μπαγκαλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 7, Γκρίτζαλη 4.

Η βαθμολογία

1.Παναθλητικός 18

2. ΑΕ Πυλαίας 17

3. ΠΑΣ Γιάννινα 16

4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 16

5. Αρης 14

6. Απόλλων Καλαμαριάς 14

7. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 14

8. Ολύμπια Λάρισας 12

9. Πιερικός Αρχέλαος 11

10. Πανσερραϊκός 11

11. Τιτάνες Δράμας 10

12. Ολυμπιακός Βόλου 9

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 20/1)

Απόλλων Καλαμαριάς-Αρης

Πανσερραϊκός-Τιτάνες Δράμας

Παναθλητικός-Ολυμπιακός Βόλου

Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης-ΑΕ Πυλαίας

Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΠΑΣ Γιάννινα


Προσθήκη νέου σχολίου


Κωδικός ασφαλείας
Ανανέωση

Alternative flash content

Requirements

KATASTIMA ENOIKIAZETAI BANNER

IRIDA SWIMMING BANNER

VARDOUNIOTIS ALEXIOS BANNER

aspet banner 2018-19

Επι του πιεστηριου

Τα cookies είναι σημαντικά για την εύρυθμη λειτουργία του www.contraepithesi.gr και για την βελτίωση της online εμπειρίας σας. Πατήστε «Αποδοχή» για να συνεχίσετε ή επιλέξτε «Περισσότερες πληροφορίες» για να δείτε λεπτομερείς περιγραφές των τύπων cookies που χρησιμοποιούτνται από τον ιστότοπο μας, καθώς και των εφαρμογών διαχείρισης της κίνησης για να επιλέξετε αν θα αποδεχτείτε ορισμένα από αυτά ή όχι.