11192018Δευ
Thursday
 

Το πρόγραμμα της Α2 τοπικής κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

BASKETBALL 007

Το βράδυ της Παρασκευής 5 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε η γιορτή της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ στη Μεγαλόπολη. Στο περιθώριο αυτής της γιορτής πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση των δύο ομίλων της Α2 Εθνικής κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Αναλυτικά σε ότι αφορά τον 2ο όμιλο στον οποίο θα αγωνίζεται και ο Πάνας Κανδήλας, σημειώνεται ότι στην πρεμιέρα η Αρκαδική ομάδα θα υποδεχθεί την αντίστοιχη ομάδα του Λάκωνα ΑΓΟΝΓ, ενώ την δεύτερη αγωνιστική φιλοξενείται από την αντίστοιχη ομάδα του Αστέρα Βλαχιώτη.

Add a comment

Όλη η Γιορτή του Μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (+vid)

EKASKENOP 01

Το βράδυ της Παρασκευής 06/10 διεξήχθη στη Μεγαλόπολη η Γιορτή του Μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, με κεντρικούς προσκεκλημένους τον Πρόεδρο της ΕΟΚ κ. Γιώργο Βασιλακόπουλο αλλά και τον Προπονητή της Εθνική Ανδρών, Θανάση Σκουρτόπουλο.

Παρακάτω μπορείτε να παρακολουθήσετε βίντεο με ολόκληρη την εκδήλωση, το οποίο πραγματοποιήθηκε ύστερα από παραγωγή του KAFENEIOMEGALOPOLIS.GR:

Add a comment

Το πρόγραμμα της Α1 τοπικής κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

BASKETBALL 002

Το βράδυ της Παρασκευής στη Μεγαλόπολης στα πλαίσια της ετήσιας γιορτής της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ διεξήχθη και η κλήρωση των τοπικών πρωταθλημάτων μεταξύ των οποίων και του πρωταθλήματος της Α1 τοπικής κατηγορίας.

Σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος λοιπόν την πρεμιέρα ο Αρκαδικός φιλοξενεί τον Σπαρτιατικό ΓΣ, οι Δρομείς υποδέχονται τον Λακωνικό Κρόνο, ενώ στη Μεγαλόπολη έχουμε τοπικό ντέρμπι ανάμεσα σε Πελασγό και Πολύβιο. Την 2η αγωνιστική ο Αρκαδικός ταξιδεύει στη Σπάρτη και αγωνίζεται με τον Λακωνικό Κρόνο, ενώ οι Δρομείς φιλοξενούνται από τον ΣΠΟΚ ευκλή στην Καλαμάτα. Τέλος ο Πολύβιος υποδέχεται το «νεοφώτιστο» Κάστρο Μονεμβασιάς και ο Πελασγός έχει ρεπό.

Add a comment

Η τοπική μπασκετική αγωνιστική δράση (06-10/10/2018)

BASKETBALL 005

Συνέχεια το προσεχές Σαββατοκύριακο, αλλά και με επίσημα παιχνίδια το προσεχές Σαββατοκύριακο για την τοπική μπασκετική δράση της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. Αγώνες που αφορούν τα μικρά ηλικιακά πρωταθλήματα Εφήβων, Παίδων και Νεανίδων.

Το απόγευμα του Σαββάτου σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος η ομάδα του Συλλόγου Δρομέων φιλοξενείται στη Σπάρτη για το πρωτάθλημα παίδων στο κλειστό της Σπάρτης κει ώρα 17:00. Αναλυτικά όλη η αγωνιστική δράση του Σαββάτου έχει ως εξής:

Add a comment

Φιλικό τεστ έδωσαν την Τετάρτη ο Αρκαδικός με τον Πολύβιο

ARKADIKOS POLYVIOS OCT03 01

Ένα φιλικό τεστ προπονητικού χαρακτήρα έδωσαν το βράδυ της Τετάρτης 03/10 στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός με τον Πολύβιο. Μια αναμέτρηση στην οποία οι δύο προπονητές αποκόμισαν ακόμη ένα δείγμα από την αγωνιστική κατάσταση των δύο ομάδων.

Add a comment

Αποτελέσματα Νεάνιδες (30/09/2018)

BASKETBALL 006

Πρωτάθλημα Νεανίδων (7η αγωνιστική)

           

ΑΟ ΜΟΝΕΜΒ ΚΑΣΤΡΟ

-

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

06-10-2018

ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ

-

ΑΠΣ ΑΡΙΣ

-

ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000

30-09-2018

ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ

73-68

ΑΣ ΛΑΚΩΝ. ΚΡΟΝΟΣ

-

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

14-10-2018

ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ

-

ΡΕΠΟ: ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

Add a comment

Η Γιορτή του Μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ την Παρασκευή (05/10) στη Μεγαλόπολη

EKASKENOP 01

Την Παρασκευή 5 Οκτωβρίου 2018 στις 7 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί η ετήσια γιορτή του μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Μεγαλόπολης (Πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου), στην οποία κεντρικοί ομιλητές θα είναι:

- Ο Πρόεδρος της ΕΟΚ και Επίτιμος Πρόεδρος της FIBAEUROPA Γιώργος Βασιλακόπουλος, που θα έχει ως θέμα «Η σημερινή κοινωνική πραγματικότητα σε σχέση με την πορεία του Παγκόσμιου Αθλητικού Κινήματος» και

Add a comment

Η αγωνιστική εικόνα Κυπέλλου Ελλάδος Γυναικών (30/09/2018)

BASKETBALL 003

Η Α’ φάση του θεσμού του Κυπέλλου Ελλάδος στις γυναίκες διεξήχθη την Κυριακή. Αρκετά παιχνίδια που διεξήχθησαν μεταξύ των οποίων και η αναμέτρηση της Τερψιθέας με τον Πελασγό στην οποία επικράτησαν οι «γηπεδούχες». Αναλυτικά η εικόνα των αναμετρήσεων στην Α’ φάση είχε αναλυτικά ως εξής:

 

1ος ΌΜΙΛΟΣ

Παναθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου 65-57

Τερψιθέα Γλυφάδα-Πελασγός 65-47

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ 66-41

Αμύντας-Ηλιούπολη 53-67

*Οι αγώνες Αγ. Παρασκευή - Αρκάδι και Μελίσσια - Χανιά αναβλήθηκαν, καθώς οι φιλοξενούμενες ομάδες δεν μπόρεσαν λόγω της κακοκαιρίας να ταξιδέψουν από την Κρήτη για την Αθήνα.

Παναθηναϊκός – Φάρος Κερατσινίου 65-57
Διαιτητές: Γιακείμη-Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 17-14, 37,25, 56-37, 65-57
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Εζέτζα 12, Καλαμπάκου 14 (1 τρ.) , Μούλη 10, Μούτσα, Βασιλάκη, Ακρίβου 5 (1 τρ.), Αρβανίτη, Ευαγγελάτου 5 (1 τρ.), Κασδαγλή 3,Κοιλιά Ν., Σιγάλα 2, Σλούκα 14 (2τρ.)
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Κοτζαϊτση, Ταντουρόφσκα 17 (4 τρ.), Καρακασίδου 17 (1τρ.), Ισκιόγλου 16 (2 τρ.), Κουτσοδήμου, Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 4, Κούρπα 3 (1 τρ.).

Τερψιθέα Γλυφάδας – Πελασγός ΚΟΜ 65-47
Διαιτητές: Ασημακάκη , Χαϊνά
Δεκάλεπτα : 18-11, 37-25, 50-37, 65-47
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βασιλάκος, Τάσος) : Κορδαλή 3, Οικονομάκη Κλ. 10, Καναβάρου Αν. Φλώκα, Καβακίδου , Λαμπράκη Δ. 5, Καναβάρου Αθ. 9, Μαργαρίτη 1, Λαμπράκη Μ. 3, Καπνιάρη 8, Οικονομάκη Ζ. 5, Μυλωνάκη 21(2)
ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ (Τσατσουλής, Μανιάτη): Χρανιώτη 2, Μανιατά, Τσουκαλά 18, Θάνου 4(1) , Σεφέρου, Αγγελοπούλου, Ντάρλα 2, Τσιντώνη 2, Λύκου 4, Δουκούρη 6(2), Μιχολιά, Καντέλη 9

Κρόνος Αγ. Δημ. – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 66-41
Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ., Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 17-08, 33-21, 51-27, 66-41
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος): Μποσγανά 14, Βλάνη 10(2) , Κίτσιου 4, Τζανέτου , Βιντσιλαίου 12, Τσιχλάκη 2, Ρούτση 2, Γκέρκι 7(1) , Τσιμπίδη , Γασπαράτου 3, Ζουρτσάνου 2, Αναστασοπούλου 10.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη , Κύριου 2, Βαμβακά 11, Λιναρά 3, Ζουρνή 13, Κεσσέ 8, Μπαλαμπάνη, Ντότσι, Χόνι, Βυζεντίνη, Κουρούβανη.

Αμύντας – Ηλιούπολη 53-67
Διαιτητές: Γρίβα, Φραγκούλη
Δεκάλεπτα: 14-16, 25-27, 41-41, 53-67
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη - Νάκου): Γιγουρτάκη, Τριμέρη 19(2), Μαργώνη 6(1), Σιδηροπούλου 1, Τζέμη 6, Τσαγκάρακη 6, Κάραλη, Καράτζαλου, Αθανασούλια 6(2), Ντάνου, Κόρμπου 10.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης - Φέξης): Δασκαλοπούλου 10(1), Τζουγκράκη 6(1), Γούλα Π., Καββαδά 2, Νεαρχάκου 2, Γούλα Φ. 4, Δανδουλάκη 18, Στεφάνου 11, Παπαδοπούλου 2, Οικονομίδου 11, Αλεξανδρίδου 1, Λιγνού.

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη 43-66

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολυμπιακός Βόλου 74-36

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος  75-50

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41

Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς  42-66

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ολυμπιακός Βόλου 74-36
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα:25-2, 40-13, 54-23, 74-36
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Κανέλογλου 4, Εμμανουηλίδου 3(1), Κωστανάκη 3, Τσαλή 3, Πασιούδη 8, Κουλακιώτη 5, Καλομιτσίνη 8, Τζίκου 6, Τζιότζιου 24, Τσελεμπή 8, Νάστου 4.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Αρτεμισίου): Αρτεμισίου 12, Κανελλοπούλου 4, Λιόλιου 4, Τζανετοπούλου, Παρασχάκη 7(1), Γκέτσιου 2, Γκρίνια, Σιουμουρέκη 2, Στάμου 5.

Πανσερραϊκός – Αστέρας Ιπποδρομίου/Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη 43-66
Διαιτητές: Λάλα - Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 14-24, 19-39, 28-50, 43-66
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τατιτζικίδης): Χωλοπούλου 11, Χύσα 3(1), Τσάντα 3(1), Βλάχβεη 1, Πελτέκη 11(1), Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου 4, Θανοπούλου 6(2), Δαμιανάκου, Νασιάκου, Κεφάλα, Μίχου.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ E ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ (Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 8(2), Φόρογλου 2, Νάκη 5(1), Καζαντζή Στ. 3(1), Γαβρίλη 13(3), Μπαλλά 10, Βασιλειάδου 10(1), Ζαμπουρίδου 6, Παπαδοπούλου 7, Αναγνώστου 2, Μπαρμπαλιού, Καζαντζή Σπ.

Αρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 12-7, 22-24, 41-39, 51-46
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 7(1), Γράψα 4, Λάλου 2, Τζιαμπάζη, Μαργαρίτη 6(1), Παπαϊωάννου 4, Βεντούρα 6, Σακουλάκη 13, Βατσιτσίδου 7(1), Ευσταθίου 2.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4(1), Σαρηγιαννίδου Κ. 17, Χρηστάκη, Μεντεσίδου 10, Πάφη, Ξανθοπούλου 6(1), Ντάλα 9, Μπουκουβάλα. 

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 42-66
Διαιτητές: Τσάλας-Μπούγκλος Ι.
Δεκάλεπτα: 8-21, 22-36,  28-55, 42-66
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 9, Σολωμού 7, Σουλιώτη 2, Λιάσκου 2, Σκαρλή, Πατούνη 7(1), Μπενέκη Μ. 2, Μπενέκη Χ. 13(1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης-Καρακασίδου): Σιφναίου 2, Καραβέλη 3(1), Δέλλιου, Ιγγλέζου 8(2), Οικονόμου 3(1), Γκομπεντζισβίλι 8, Κουλουμπή 7(1), Γιαννουσίου 5, Τράντα 13(3), Διαμαντίδου 3(1), Καϊμακτσή 6, Γκλεζάκη 8.

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος 75-50
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 21-13, 32-23, 52-36, 75-50
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 23(1), Αντωνιάδου Σ. 5(1), Κιλαζίδου 10(1), Γιαννοπούλου 16, Αθανασιάδου, Γράψα 9(2), Αθανάτου Αρ., Σιδηροπούλου 11, Μπαξεβάνου, Μπαχαρίδου 1, Θωμά, Νικολαϊδου.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή, Κιολέογλου 2, Χρυσοστομίδου 14(1), Ζουγκουρίδου 5(1), Γκρίτζαλη 4, Καρανικόλα, Λάππα 7, Μπαγκλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα 8, Καρατάσιου 3, Παντζιαλά, Δημητριάδου 1.

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41
Διαιτητές: Λυγούρας-Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 23-12, 44-23, 70-31, 93-41
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 9(1), Αρσένογλου 6, Ζωγράφου 2, Κατσαμούρη 16, Τσαμπούρη 8, Καραμπατζάκη 14, Παπαρδέλα 7(1), Τζήμου 4, Φλώρου 17, Πλουμπή 2, Κωτούλα 8.  
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατζά): Τερτλίδου 4, Φούντα 2, Καριώτη 5, Δημούδη 2, Καρατζά 7, Παλλάδα 3, Μαμαλίγκατζη 4, Ντελή 5, Βαρσάμη 4, Κολοκυθά 2, Αθανασιάδου 3.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η)

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 Κυριακή 07/10/2018

13.Μελίσσια η ΟΑ Χανίων  - Κρόνος Αγ. Δημ.

14. Παναθηναϊκός –Τερψιθέα Γλυφάδας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 07/10/2018

15. Άρης –Πυλαία

16. Παναθλητικός ΑΕ Συκεών ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς

Add a comment

Ήττα στην Αττική του Πελασγού 65-47 από την Τερψιθέα

PELASGOS GYNAIKES 01

Αγωνιστική δράση για το Κύπελλο Ελλάδος στις γυναίκες με την διεξαγωγή της Α’ φάσης ήταν προγραμματισμένη την Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου και η ομάδα του Πελασγού ΚΟΜ, καλούνταν να φιλοξενηθεί από την Τερψιθέα. Μία αναμέτρηση στην οποία οι «γηπεδούχες» έδειχναν εξ’ αρχής να έχουν το ρόλο του φαβορί για την πρόκριση, κάτι το οποίο επιβεβαιώθηκε στην πράξη με τη νίκη-πρόκριση με 65-47.

Add a comment

Ποιοι σφυρίζουν την Α’ φάση Κυπέλλου Γυναικών και τον Πελασγό (30/09)

BASKETBALL 007

Αγωνιστική δράση για την Α’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδος έχει προγραμματιστεί για την Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου. Στα πλαίσια της Α’ φάσης αγωνιστική υποχρέωση δίνει και ο Πελασγός Μεγαλόπολης καθώς φιλοξενείται από την αντίστοιχη ομάδα της Τερψιθέας.

Αναλυτικότερα στη συγκεκριμένη αναμέτρηση διαιτητές έχουν οριστεί οι κυρίες Ασημακάκη και Χαϊνά, ενώ κομισάριος της αναμέτρησης έχει οριστεί η κα Σαμαρτή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος στις γυναίκες έχει ως εξής:

Add a comment

Από καρδιολογικές εξετάσεις πέρασαν οι παίκτες του Αρκαδικού

BASKETBALL 003

Το πρωί της περασμένης Πέμπτης 27/09 οι παίκτες του Αρκαδικού πέρασαν από καρδιολογικές εξετάσεις, στο περιθώριο της οργάνωσης και προετοιμασίας της ανδρικής ομάδας του Αρκαδικού για τη σεζόν 2018-19. Αναλυτικά η ανακοίνωση του ΣΕΦΑ Αρκαδικού ανέφερε:

Add a comment

Alternative flash content

Requirements

KATASTIMA ENOIKIAZETAI BANNER

IRIDA SWIMMING BANNER

VARDOUNIOTIS ALEXIOS BANNER

aspet banner 2018-19

Επι του πιεστηριου

Τα cookies είναι σημαντικά για την εύρυθμη λειτουργία του www.contraepithesi.gr και για την βελτίωση της online εμπειρίας σας. Πατήστε «Αποδοχή» για να συνεχίσετε ή επιλέξτε «Περισσότερες πληροφορίες» για να δείτε λεπτομερείς περιγραφές των τύπων cookies που χρησιμοποιούτνται από τον ιστότοπο μας, καθώς και των εφαρμογών διαχείρισης της κίνησης για να επιλέξετε αν θα αποδεχτείτε ορισμένα από αυτά ή όχι.