11172018Σαβ

Πρωτιά και 2η θέση για Παπανικολάου και Λαμπροπύλου στην Πάτρα

LABROPOULOU PAPANIKOLAOU JUL07 01

Στο τουρνουά Ε3 της 16ης εβδομάδας που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του ΑΟΑ Πατρών ο όμιλός ΑΕΚ Τρίπολης κατάφερε να επιστρέψει με διπλή επιτυχία των Λαμπροπούλου και Παπανικολάου, στην κατηγορία των κοριτσιών και των αγοριών κάτω των 14άρων ετών.

Στα αγωνιστικά η αθλήτριά της ΑΕΚ Τρίπολης Λαμπροπούλου Σήλια επικράτησε σε 32άρι ταμπλό των Μπούζου (ΣΑ Τρίπολης) Δελή (Ρήγας ΑΟΑ Αργολίδας) και Μακρυγεώργου (ΑΟΑ Πατρών) με 2-0 σετ σε όλα τα παιχνίδια μέχρι και τον τελικό. Στον τελικό η Βασιλοπούλου no1 του ταμπλό επικράτησε της Σήλιας με 2-0 σετ, με την αθλήτρια του Αρκαδικού Ομίλου να κατακτά την 2η θέση του τουρνουά.

Από την άλλη στα αγόρια ο Παπανικολάου Έκτορας ηττήθηκε στον πρώτο γύρο από τον αθλητή του ΑΟΑ Πατρών Καταπόδη και συνέχισε στο consolation draw, όπου μετά από τρεις νίκες κέρδισε την 1η θέση του τουρνουά.

Σε ανακοίνωσή του ο Όμιλος της ΑΕΚ μεταξύ άλλων ανέφερε: «Πολλά συγχαρητήρια και στους δύο αθλητές μας και καλή τους συνέχεια στα υπόλοιπα καλοκαιρινά τουρνουά.».