Νίκη της Κ19 του Αστέρα Τρίπολης 3-0 τον Βόλο ΝΠΣ

0
247
ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR.

Η ομάδα Κ19 του Αστέρα επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης του Βόλου σε εντός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Αρκάδες είχαν την πρωτοβουλία αλλά ο δυνατός αέρας δυσκόλεψε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Στην επανάληψη οι κιτρινομπλέ ήταν «καταιγιστικοί» και κατάφεραν να σκοράρουν τρεις φορές σε μόλις τρία λεπτά. Το σκορ άνοιξε ο Ρουμπιές στο 53′, ακολούθησε ο Παπαδόπουλος στο 55′ και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κεδίκογλου στο 56ο λεπτό.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Αρχοντακάκης, Καπέρδας, Χριστόπουλος, Θωμάϊ (68′ Καραγλάνης), Θεοδωρίδης, Παπαδημητρίου (83′ Ρουμελιώτης), Μπάτσι, Ανανιάδης, Παπαδόπουλος Α. (68′ Μποτόπουλος), Ρουμπιές (83′ Τζαμαλής), Κεδίκογλου (83′ Παπαδόπουλος).